Sposób na gęste włosy

Dbaj o włosy

W zasadzie powinno być w liczbie mnogiej. Bo metod jest sporo. Wiele osób cierpi z powodu cienkich i rzadkich włosów. Szukają ratunku i odpowiedzi na pytanie „na ile coś z tym problemem można zrobić?”. I dzisiaj spróbujemy sobie na nie odpowiedzieć.

Co jest przyczyną problemu?

Cóż, odpowiedź może nie ucieszyć. To ile włosów rośnie nam na głowie, to znaczy jak gęsta jest fryzura, w dużym stopniu zależne jest od genów. W tym wypadku będzie dość trudno zmienić sytuację na stałe. Można oczywiście stosować pewne tricki, które pozwolą fryzurę optycznie zagęścić. Z drugiej strony możemy też mówić o sytuacji w której mieliście gęste włosy, ale niestety w wyniku, czy to chorób, czy innego powodu nadmiernego wypadania, skóra głowy stała się bardziej widoczna. Czas zacząć działać.

Czego nie robić?

Spotkać się możecie z wieloma odpowiedziami. Na pewno podnoszona jest kwestia fryzury. To znaczy tego jak obcinać. Przy rzadkich włosach lepiej unikać krótkich fryzur. Jaka jest idealna długość? Nie ma reguły:). Generalnie trzeba się zdać na fryzjera i liczyć, że będzie wiedział co zrobić. Kolejna sprawa to tapirowanie włosów. Tego też lepiej nie robić. Chyba, że do reszty macie ochotę zniszczyć swoje włosy. Jeśli już koniecznie chcecie im dodać objętości lepiej zdecydować się na przykład na pudry. Ich zadaniem jest dokładnie to co chcemy uzyskać, czyli zwiększenie objętości fryzury. Czasowo, ale zawsze.

Co robić?

Jeśli do tej pewnego momentu nie mieliście raczej problemu z włosami, a pewnym momencie się pojawia, to warto zadać sobie pytanie. Co jest powodem takiego stanu rzeczy. Ich może być całkiem sporo. Część z nich wynika z chorób. Dlatego, aby ustalić co spowodowało warto będzie wybrać się do lekarza. Być może potrzebna będzie też wizyta u dermatologa. Problemem czasem jest skóra głowy. Na stan fryzury wpływa też przecież zarówno dieta jak i stres. Nadmierne wypadanie, które będzie ich efektem, może w pewnym momencie dość wyraźnie spowodować zmniejszenie gęstości.

Warto te dość dokładnie przyjrzeć się szamponom, które stosujemy. To jednak temat na długi tekst, albo nawet ich cała serię. Istotną kwestią są też odżywki. W tym wypadku przede wszystkim nie wolno ich stosować za dużo. Nie można obciążać skóry głowy. Co do wyboru konkretnego produktu to spotkacie się z wieloma radami.

Jeśli chcemy powstrzymać wypadanie włosów, to dobrym pomysłem są wcierki. Na pewno warto przyjrzeć się ziołowym. Przez wiele osób to one są uznawane za najbardziej skuteczne. Od siebie dodam, że nie powinno się ich stosować prze zbyt długi czas, bo mogą powodować przesuszanie. Jeśli chodzi o gotowe produkty, to na rynku jest ich mnóstwo. Na pewno warto zwrócić uwagę na te które zawierają skrzyp, ale i pokrzywę. Czarna rzepa – tego składnika również należy wypatrywać. Sporo jest też oczywiście domowych sposobów. Myślę, że warto wymienić chociażby płukanki (np. z piwa). To tyle na dzisiaj;) napiszcie jakie Wy macie sposoby na gęste fryzury.

One thought on “Sposób na gęste włosy

  • Pomysłem, który pozwala mi nieco wspomóc włosy, jest masaż skóry głowy. Znalazłam to kiedyś na jutubie (niestety nie pamiętam teraz dokładnie u kogo) u dziewczyny, która właśnie taka metodę chwaliła. Oczywiście ten masaż delikatny i w żadnym wypadku nie paznokciami:)

Dodaj komentarz