Sposób na cienkie włosy

Dbaj o włosy

Któż nie chciałby go poznać, jeśli Matka Natura nie była jednakowo łaskawa dla wszystkich i nie wszystkich obdarzyła superbujną fryzurą? Na szczęście istnieje kilka trików, dzięki którym możliwe jest zwiększenie objętości włosów. Może efekty nie zawsze będą trwałe, jednakże warto je zastosować. Jak mówi powiedzenie – „lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu”.

piękne włosy nie są problematyczne do uzyskania

Postanowiłam więc przygotować takie krótkie zestawienie metod, które pozwolą poprawić kondycję i wygląd cienkich włosów.

 Sposób odżywiania

Codzienne menu wpływa na kondycję włosów. Jeżeli w codziennym jadłospisie będzie mało żelaza, to jest wiadomą rzeczą, że włosy staną się słabe i cienkie. Dlatego warto przyjrzeć się diecie i w razie potrzeby wzbogacić ją o ten pierwiastek. A znaleźć go można między innymi w czerwonym mięsie, tłustych rybach, zielonych warzywach, a także w kaszy gryczanej  orzechach laskowych i w roślinach strączkowych.

Kosmetyki do pielęgnacji

Jeżeli problem powraca, mimo zmiany w żywieniu, to w takiej sytuacji warto wesprzeć się kosmetykami. Jest obecnie coraz więcej szamponów i odżywek, które dodają objętości czuprynie, odżywiają i przywracają blask. Warto stosować szampony przeznaczone do włosów cienkich, ponieważ są wyjątkowo delikatne i nie uszkodzą osłabionych struktur włosowych.

revita

 

Godnym polecenia jest szampon Revita (klik), który dodatkowo eliminuje problem z wypadaniem włosów, a także przyspiesza porost nowych.  Pianka jest również sprawdzonym sposobem na dodanie objętości cienkim włosom. Warto nakładać ją na wilgotne włosy, a następnie rozczesać je grzebieniem. Dla mnie ten szampon jest najlepszą alternatywą, nawet TEGO urządzenia.

Odżywki? Można je także stosować. Trzeba tylko zwracać uwagę na to, by były one przeznaczone do stosowania w przypadku cienkich włosów. Najlepiej również wybierać te, które się spłukuje.  Jeżeli chodzi o stylizację to można korzystać z delikatnych lotionów oraz lakierów volume. Trzeba tylko pamiętać o tym, by nie aplikować tych kosmetyków za dużo, ponieważ doprowadzi to do uzyskania całkiem odwrotnego rezultatu.

Odpowiednie cięcie

Inny sposób na cienkie włosy to odpowiednie dopasowanie fryzury. Po czym rozpoznać idealnie  dopasowaną fryzurę? Przede wszystkim po tym, że szybko i łatwo się ona układa, nie tracąc objętości. Kolejną możliwością jest ufarbowanie całości włosów jednolitym kolorem (zbliżonym jak najbardziej do tego naturalnego) oraz gra jaśniejszymi refleksami tylko i wyłącznie przy linii twarzy. Takie farbowanie spowoduje, że czupryna nabierze trójwymiarowości, zaś włosy będą wyglądały na podniesione i grubsze.

Tapirowanie

Sposób na cienkie włosy to również lekkie podtapirowanie ich na czubku głowy oraz w okolicy  twarzy. Zaraz po umyciu włosy trzeba nawinąć na okrągłą szczotkę, a następnie delikatnie naciągać je i suszyć poszczególne pasemka, zaczynając od skóry głowy w kierunku przeciwnym. Potem wystarczy pochylić głowę w dół i na rozpuszczonych włosach rozpylić lakier do włosów.

Tego jednak nie polecam praktykować zbyt często. Tapirowanie znacznie pogarsza kondycję włosów.

Zagęszczanie

Jeżeli dieta, kosmetyki czy cięcie nie dają rady pokonać problemu z cienkimi włosami, to warto zastanowić się nad zagęszczaniem włosów. Zabieg jest niezwykle delikatny i nie obciąża włosów.  A efekty w postaci gęstych włosów utrzymują się przez kilka miesięcy.

Dodaj komentarz