Spectral.CSF – na łysienie dla kobiet

Leczenie łysienia kobiet

Jeszcze kilkanaście lat temu panie, które traciły włosy w nadmiernych ilościach nie miały zbyt wielkiego wyboru, jeśli chodzi o sposób leczenia. Faktem jest co prawda, że w przypadku kobiet przypadłość ta jest zdecydowania rzadsza niż u mężczyzn. Nie oznacza to , że problem nie istnieje. Przez długi czas jednak można powiedzieć, że ciężko było o parytet w kwestii preparatów na łysienie. W ciągu jednak ostatnich paru lat sytuacja uległa zdecydowanej poprawie.

Co prawda łysienie u kobiet może mieć podobne podłoże co u panów, ale sposób leczenia w żadnym wypadku taki sam być nie powinien. Niektórych składników w przypadku kobiet w ogóle nie można stosować. Doskonałym przykładem będzie tutaj finasteryd (mężczyźni z kolei dość chętnie go wykorzystują). Spectral.CSF to przykład preparatu na łysienie skierowanego wyłącznie do kobiet.

Skład produktu

Skoro finasterydu panie powinny unikać, to na co postawiono w Spectral.CSF? Na aminexil. Zwykle w kontekście walki z łysieniem wymienia się minoxidil. Aminexil to trzeci z tych podstawowych składników. W jaki sposób ma działać? Przede wszystkim wzmacniać mieszki włosowe. Aminexil odpowiedzialny jest za poprawę ich metabolizmu (w dużym skrócie). Związek ten wpływa na cebulkę włosa. W pewien sposób poprawia jej ukorzenienie. To zwiększa szansę na odżywienie cebulki i w konsekwencji zdrowo wyglądające włosy. I to właśnie jest głównym celem działania aminexilu. Ratunek osłabionej i matowej fryzurze z nadmierną ilością wypadających włosów.

Kolejna sprawa to komórki macierzyste. Te w ciągu ostatnich lat robią zawrotną karierę w różnych dziedzinach medycyny. Kwestią czasu było wykorzystanie ich właściwości w preparatach na łysienie. W przypadku Spectral.CSF ich głównym zadaniem jest regeneracja i wpływ na porost. W składzie produktu znajdują się też między innymi: biotyna i pewne aminokwasy, mające wzmacniać włosy.

Dla kogo Spectral.CSF?

Jak już wspominałem to produkt przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Jego zadaniem jest radzenie sobie przede wszystkim z typowymi dla pań rodzajami wypadania włosów. Mówię tutaj o przerzedaniu się fryzury spowodowanej przez źle skonstruowany jadłospis. Problemem mogą być też restrykcyjne i długotrwałe diety. Włosy w nadmiarze wypadają również przez stres. Przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. Na koniec jeszcze jedna sprawa. Spectral.CSF to też alternatywa dla pań, które próbowały stosować preparaty z minoxidilem, ale okazało się w ich przypadku, że nie mogą tego robić. Można go zastąpić właśnie przez aminexil.

Dodaj komentarz