Suplement diety,

Sosna na wypadanie włosów

Preparaty na łysienie, Recenzje

Suplement diety, Taki to właśnie pomysł mam na dzisiaj. Ci którzy czytają mojego bloga mniej więcej regularnie doskonale wiedzą, że tytuł wpisu jest tak naprawdę punktem wyjścia. Chociaż tak po prawdzie dzisiaj akurat ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

No dobra może nie do końca, bo nie chodzi o samą sosnę, tylko o konkretny preparat przeznaczony do walki z wypadającymi włosami. Jedna drzewo to,a dokładniej rzecz biorąc pewien jego element ma w tym produkcie wiele do powiedzenia.

Homme na wypadanie włosów

Nie przedłużając specjalnie, przedstawiam dzisiejszego bohatera. To suplement diety o nazwie Homme. Jeśli nazwa Wam nic nie mówi, to powie może firma, która maczała palce w tym preparacie. L’oreal – chyba większości coś to mówi. To właśnie naukowcy pracujący dla tej firmy w zaciszu laboratorium opracowali co następuje. Wykazali, że najważniejszym elementem są brodawki skórne. Odpowiadają one między innymi za osadzenie i siłę włosów. Jeśli są one zdrowe, to i nasza fryzura będzie mocna. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nastąpi osłabienie brodawek to zaczynają się problemy.

Wspomniani naukowcy wykazali, że istnieją cztery takie czynniki, które na to wpływają. Słabe mikrokrążenie krwi, zapalenia mieszka włosowego, działanie DHT i zwłóknienie otoczki kolagenowej.

Skład Homme

I ci naukowcy opracowali oczywiście skład preparatu, który ma w problemie wypadanie włosów pomóc. Jednym z głównych składników są fitosterole z sosny. I już wszystko jasne. Co to za związki? Otóż w największym skrócie można powiedzieć, że są jakby roślinnymi odpowiednikami ludzkim sterydów. Tak przy okazji powiem, że od pewnego czasu są one wykorzystywane do walki z przerostem prostaty.

Mamy tutaj jeszcze cynk, taurynę oraz polifenole z zielonej herbaty oraz winogron. I od razu powiem, wszystkie te składniki możecie spotkać w różnych – najczęściej naturalnych – preparat na łysienie. O każdym z nich można by napisać osobny artykuł, co pewnie też w niedługim czasie uczynię. Tu w paru słowach. Wspomniane wyżej cztery czynniki powodujące łysienie trzeba jakoś powstrzymać. I to właśnie mają zrobić te składniki, które działają w dość aktywny sposób. Przenikają one do krwi, a stamtąd do cebulek i brodawek skórnych.

Skuteczność

Preparat Homme powinno się stosować przynajmniej 3 miesiące. Ponoć konkretne efekty są widoczne już30 dniach. Pierwszy miesiąc to aż 70% mężczyzn, którzy zauważyli, że zmniejszyło się im wypadanie włosów. To konkretne badanie, które naukowcy pracujący przy tym preparacie mieli przeprowadzić w 2007 roku. Po 16 tygodniach regularnego stosowania, ponad 10 procent dotychczasowej łysej powierzchni ma się pokryć odrostami włosów. Poza tym, efektem ma być też zagęszczenie fryzury. Jeszcze lepszą informacją ma być to, że ponoć jeśli w pewnym momencie zaprzestaniemy stosowania tego preparatu, to efekty się utrzymają.

I na zakończenie

Wspomniałem na początku, że to suplement diety. Jak więc łatwo się domyślić jest to preparat dostępny w postaci tabletek. Nie jest to jakieś specjalne novum, bo takich produktów jest mnóstwo (chodzi mi oczywiście o formę),ale to oznacza łatwość w stosowaniu. Bo jedyne o czym musimy pamiętać to fakt regularnego łykania tabletek. Dwa razy dziennie po posiłku. Z zakupem tego preparatu też nie powinno być problemu. Ja co prawda sprawdziłem tylko Podkarpacie, ale myślę że gdzie indziej jest podobnie. W Rzeszowie na przykład, aptek gdzie można go kupić jest całkiem sporo.  

Dodaj komentarz