Skuteczne rozwiązania na porost włosów

Porost włosów

Szukają ich wszyscy. Nie tylko osoby zmagające się z łysieniem, czy nadmiernym wypadaniem włosów. Również ci, którym chcą mieć bardziej bujną i gęstą fryzurę. Bez zbędnego przedłużania, zapraszam na przegląd sposobów na porost włosów.

Ilość metod, które mają w tym pomóc, przytłacza. Od domowych sposobów, przez naturalne produkty, aż po tak zwaną chemię. Przede wszystkim jednak bardzo ważna jest cierpliwość. Efektów nie dostaniecie po tygodniu stosowania (chociaż w przypadku jednej metody…, ale o tym zaraz). Potrzebujecie też regularności. W stosowaniu danych metod.

Wcierka z kozieradki

To jest właśnie sposób w przypadku którego efekty pojawiają się naprawdę szybko. Oczywiście nie w każdym przypadku. Spotkałem się jednak z opiniami, że już w czasie dwóch tygodni regularnego stosowania może zmniejszyć się wypadanie włosów.

Porost nowych to oczywiście dłuższy czas. Wcierka z kozieradki bardzo często określana jest fenomenem wśród domowych sposobów. Jeśli macie wrażliwy nos, to może Wam nieco przeszkadzać zapach. Powiedzmy, że przypomina pieczonego kurczaka. Metodę najlepiej stosować więc przed myciem głowy. Problemem ma być „odstawienie” tej wcierki. Wypadanie włosów może w takiej sytuacji wrócić.

Wcierka z czarnej rzepy

To kolejny sposób. Skutecznością podobny do kozieradki. Jeśli chodzi o zapach – jest dużo gorzej. Najlepiej stosować na noc. Czarną rzepę kupicie w niektórych sklepach i na targu. Interesuje Was sok, więc trzeba ją zetrzeć. Efekty jakie uzyskacie? Najczęściej powtarza się : ograniczenie wypadania włosów, porost.

Sok z brzozy

To raczej nie jest sposób tak popularny jak wyżej opisane. Generalnie sok ten ma wiele właściwości i dlatego polecane jest jego picie. Łagodzi ono chociażby bóle reumatyczne. Wy oczywiście przygotujecie z niego wcierkę. Sok z brzozy stosuje się też jako płukankę. Jakie efekty uzyskacie? Najczęściej powtarza się powstrzymanie wypadania włosów (jednak bez euforii) i porost. W tym ostatnim przypadku też jest różnie.

Skutecznie na porost od wewnątrz

Zawsze powtarzam, że walka o włosy, musi być „kompleksowa”. Dlatego istotne jest też działanie od wewnątrz. Na pewno warto pić drożdże. Kolejny mało przyjemny sposób. Dzięki niemu jednak dostarczycie do organizmu witaminy z grupy B. Są ważne dla fryzury. W smaku jak wspomniałem jest to – przynajmniej z mojego punktu widzenia – straszne. Z drugiej strony można się do tego przyzwyczaić. Jak do wszystkiego;).

Czy stosować konkretny preparat powstrzymujący wypadanie włosów, a przy okazji działający na porost? Odpowiedź na to pytanie znajduje się.. w lustrze. Jeśli widzicie, że problem jest poważny, to rozwiązaniem może być Profolan.

To preparat oparty o naturalne składniki. To między innymi pokrzywa i skrzyp. Znajdziecie w nim też ważną dla włosów witaminę B. Pokrzywa to naturalny inhibitor DHT. Walczy więc z przyczyną łysienia androgenowego.

Profolan do kupienia w okazyjnej cenie!

Dodaj komentarz