Skuteczne maseczki na włosy

Leczenie łysienia

Odejdziemy dzisiaj (no nie do końca;) ) od łysienia androgenowego, a skupimy się o metodach, które pomogą przy „zwykłym” wypadaniu włosów. Panowie mogą poczuć się zawiedzeni (ale czy na pewno…), bo już po tytule widać, że dzisiaj bardziej zainteresowanie będą kobiety.

domowe sposoby

Nic bardziej mylnego;). Owszem u panów to – jak to określiłem – zwykłe wypadanie włosów występuje rzadziej. Ale jednak mężczyźni się z nim również zmagają. Po drugie te domowe sposoby poprawiają wygląd i jakość fryzury. Czy tylko kobietom na tym zależy? Pozostaje jeszcze tylko przełamanie niechęci do nakładania na głowę dziwnych mikstur i do dzieła;).

Piwo włosów paliwo

Może to przesadzone hasło, ale w sumie nie wiele. Zwykle piwa używa się jako płukanki do włosów. Zawiera on w sobie między innymi witaminy z grupy B. Istotne dla stanu fryzury. Poleca się ją między innymi przy przetłuszczaniu skóry głowy. W tytule mamy jednak maseczki, więc przygotujemy taki właśnie „specyfik”. Z piwa i żółtka jajka. Pierwszego składnika dodajecie tyle, żeby całość już po nałożeniu nie spłynęła Wam z głowy. Nie polecam stosować tego sposobu zbyt często. Wystarczy raz na 2 tygodnie. To sposób na suchą i zniszczoną fryzurę.

A może banany?

Tak naprawdę to nie są one głównym składnikiem maseczki, którą zaraz Wam przedstawię:). Oprócz banana potrzebujecie jogurtu naturalnego. Wystarczą dwie łyżki stołowe. To wersja podstawowa. Do takiej maseczki można dodać między innymi olejku rycynowego, albo z pszenicy. Mieszacie, a potem na włosy. Nałóżcie na nią reklamówkę i ręcznik (chociaż nie wszyscy są zwolennikami takiej metody, bo może to zwiększać przetłuszczanie skóry głowy). Po 15 minutach należy głowę dokładnie umyć. Maseczkę można trzymać na włosach dłużej.

Olej rycynowy na włosy

Wspominany już wyżej nie może zostać pominięty jako podstawowy składnik naturalnych sposobów na wypadanie włosów. To zresztą jeden z chętniej stosowanych produktów w pielęgnacji włosów. Rycynę stosuje się przede wszystkim do olejowania skóry głowy. Dzięki temu mamy poprawić gęstość fryzury (tylko jednak w sytuacji, gdy jej przerzedzenie było efektem np. choroby, czy przewlekłych niedoborów pewnych składników).

Maseczkę z olej rycynowym przygotowuje się z dodatkiem żółtka jajka i odrobiną soku z cytryny. To chyba najbardziej popularny sposób. Co ważne, tę maseczkę lepiej stosować przed myciem głowy. Po prostu jest ona dość „ciężka” i możecie mieć problem ze zmyciem jej tylko przy użyciu wody.

Jeśli jednak cierpisz na łysienie androgenowe…

To nie pokładałbym zbyt wielkich nadziei w takich sposobach. Możesz jednak zdecydować się na coś co działa od środka, na źródło problemu. To Profolan. Bardzo skuteczny – dzięki wykorzystaniu pewnych składników – w walce łysieniem typu androgenowego. Ma on w sobie między innymi swoistego rodzaju combo – pokrzywę i skrzyp. Rośliny, które już w pojedynkę sporo mogą w walce z utratą włosów.

Profolan w okazyjnej cenie można nabyć tutaj

Dodaj komentarz