Skrzyp polny – poznaj jego właściwości

Porost włosów

Ostatnio pisałem na temat pokrzywy – rośliny o bardzo ciekawych umiejętnościach. Dzisiaj chciałem opisać skrzyp. To roślina, która – tu ciekawostka – jest trucizną dla koni, ale nam pomaga. I to wielu rzeczach.

Na drogi moczowego

Tak jak pokrzywa wpływa na nie pozytywnie, tak i skrzyp może pomóc. Picie naparu z tej rośliny pomoże między innymi usuwać z organizmu toksyny. To ma przełożenie na jego działanie. Nas tutaj bardziej jednak interesuje to, że regularne picie naparu ze skrzypu pozwala walczyć z zapaleniem dróg moczowych.

Pomaga na opuchnięte nogi

To umiejętność połączona z właściwością opisaną wyżej. Jak wspomniałem skrzyp pozytywnie wpływa na układ moczowy. To jednak niejedyna umiejętność, która będzie tutaj pomocna. Skrzyp polny dzięki swojemu składowi uszczelnia naczynia krwionośne. Może być to też pomocne w przypadku pękających naczynek. Skrzyp – można powiedzieć – reguluje przepuszczalność naczyń krwionośnych. Dodatkowo utrudnia odkładanie się w nich tłuszczu.

Choroby stawów

To kolejna właściwość do której przydatna będzie również opisywana przeze mnie ostatnio pokrzywa. Skrzyp w pewnym stopniu wykorzystuje podobne właściwości do walki z chorobą stawów. Przede wszystkim pomaga on łagodzić ból tych ostatnich. Dlatego poleca się go przy dnie moczanowej.

Odmładza

Nie zapewnia jednak nieśmiertelności:). Ma jednak między innymi pozytywny wpływ na skórę. To dzięki obecności krzemionki. W pewnym stopniu poprawia również funkcjonowanie hormonów u seniorów. To ma bezpośrednio przełożenie na ich zdrowie, samopoczucie i „żywotność”. Trochę nie w temacie odmładzania dodam, że skrzyp jest też wykorzystywany w przypadku problemów z dziąsłami.

Porost włosów

To chyba jedna z bardziej znanych i częściej wymienianych właściwości skrzypu. Można ją wykorzystać na kilka sposobów. Po pierwsze picie naparu z tej rośliny. To jednak rozwiązanie przede wszystkim dla kobiet. W tym wypadku istotna jest regularność. Taki napar (najlepiej w połączeniu z pokrzywą) trzeba pić przez 3 miesiące. Regularnie, codziennie.

Istotne jest stężenie związków znajdujących się w skrzypie. Im wyższe, tym lepsze efekty. I tak na przykład ekstrakt ze skrzypu jest jednym ze składników formuły GROW3 będącej podstawą Profolanu – rozwiązania na męskie łysienie. Na stronie producenta można o nim przeczytać więcej.

Dodaj komentarz