Skrzyp polny – naturalny sposób na łysienie?

Porost włosów

To roślina o której właściwościach można usłyszeć od całkiem pokaźnego grona jej zwolenników. Są wśród nich również osoby, które postanowiły wykorzystać ją do walki z wypadającymi włosami. Sprawdzimy zaraz, czy to faktycznie sposób na to.

Skrzyp – roślina pospolita

Ale za to o ciekawych właściwościach. Występuje ona głównie w Europie. W naszym kraju znajdziecie ją na nizinach, ale i terenach górzystych. Rośnie na polach uprawnych i w ogrodach. Spotkacie ją przy drogach i na ugorach. Skrzyp to przede wszystkim dwa pędy: zarodnionośny i płonny. Pierwszy z nich pojawia się wczesną wiosna. Osiąga zwykle wysokość do 30 centymetrów. Pęd płonny z kolei – późną wiosną. Wysokość do 40 centymetrów.

Co kryje w sobie?

Sporo bogactwa;) Ziele skrzypu przede wszystkim zawiera krzemionkę. To jego spora zaleta. Nasz organizm (w tym również i włosy!) potrzebujemy krzemu. Nie wchodząc w szczegóły, napiszę jedynie, że usuwa on toksyny i występuje w tkance łącznej. Tej, która buduje np. ściany naczyń krwionośnych. Krzem co prawda jest szeroko rozpowszechniony w przyrodzie, my jednak zwykle przyjmujemy go za mało. Skrzyp za to jest doskonałym jego źródłem. Jak wspomniałem to bardzo dobra informacja dla włosów. To pierwiastek im niezbędny.

Nasz dzisiejszy bohater oprócz krzemionki zawiera też flawonoidy (czyli tzw. przeciwutleniacze) i pewne pierwiastki. „Godne uwagi” są żelazo i potas. Niedobór tego pierwszego może skutkować… nadmiernym wypadeniem włosów.

Skrzyp polny – sposób na łysienie

Przejdźmy do tego co nas najbardziej interesuje. Czy pomaga? Przede wszystkim większość opinii jest zgodna. Po przyjmowaniu skrzypu włosy stają się wyraźnie mocniejsze. W wielu przypadkach ogranicza on również ich wypadanie.

Istotną i często podnoszoną kwestią jest to, że skrzyp wspomaga porost włosów. I to jest jego największą zaletą. Spotkałem się również z opiniami o baby hair (nowe, młody włosy). Skrzyp polny może być więc jednym z elementów walki z łysieniem.

Tak jest na przykład w Profolanie. Preparat w postaci łatwych do połknięcia kapsułek. Skrzyp w nim jest jednym ze składników formuły Grow3. Co to takiego? Połączenie pokrzywy, która jest naturalnym inhibitorem DHT (tutaj możecie na ten temat więcej poczytać). Dzięki temu może zatrzymać proces łysienia.

Skrzyp wspomaga – jak wspomniałem porost włosów. A o to przecież chodzi:). Jest jeszcze jeden składnik tej innowacyjnej formuły. To l-cysteina. Należy ona do grupy aminokwasów. Co l-cysteina ma wspólnego z włosami? Sporo. Białko to uczestniczy w procesie odbudowy i odżywiania komórek. Tak, również tych związanych z włosami.

Wracając na koniec do naszego głównego bohatera, to jeszcze ciekawostki. Roślinę tę można wrzucić do wanny. Będziemy mieli wtedy kąpiel leczniczą. Skrzyp stosuje się też do płukania jamy ustnej. Można również używać jej.. w kuchni. Młode pędy podaje się z z sosem na bazie sojowego;).

Profolan w promocyjnej cenie kupisz tutaj

2 comments

  • Słyszałem o samej roślinie, ale też i wspominanym przez Ciebie preparacie, parę pozytywnych rzeczy. Zamierzam go wypróbować:) Nawet cena nie jest jakoś specjalnie wygórowana na tle innych produktów tego typu. Zobaczymy, jakie będą efekty:)

Dodaj komentarz