Skrzyp polny – idealne rozwiązanie na porost włosów

Łysienie u mężczyzn

Roślina o wielu ciekawych właściwościach. Skrzyp polny jest niezwykle popularny wśród maniaków pielęgnacji fryzury i ratowania włosów. Czy na pewno posiada takie właściwości?

skrzyp-polny

Roślina, której nie lubią konie

Skrzyp polny występuje przede wszystkim w Europie. W Polsce jest to roślina pospolita. Nie będę Was tutaj zanudzał encyklopedycznymi informacjami. Napiszę tylko, że pęd płonny tej rośliny pojawia się na wiosnę i osiąga do 40 centymetrów wysokości. Ma ona też bardzo drobne rośliny. Napiszę też, że skrzyp nierobiący żadnej krzywdy ludziom, może być trujący dla koni.

Co kryje w sobie?

Przede wszystkim – co jest dla nas tutaj najważniejsze – ma w sobie sporo krzemionki. To największe bogactwo skrzypu. Sporo w niej także przeciwutleniaczy. Mam tutaj na myśli między innymi flawonoidy. Oprócz nich, wracając jeszcze do pierwiastków, w skrzypie znajdziecie też pewnie ilości potasu, oraz żelaza i manganu. Tak w największym skrócie przedstawia się skład tej rośliny.

Właściwości skrzypu

Tych, jak wspomniałem na początku jest całkiem sporo. Zaczniemy od tego, że to naturalne rozwiązanie polecane na zapalenie dróg moczowych. Przede usprawnia ich pracę. Wspomaga wydalenie moczu. Po drugie usuwa kamienie.

Skrzyp, a dokładniej wyciąg z tej rośliny ma działanie uspokajające. Dzięki niemu będziecie się mogli wyspać. Chociaż dla prawdy trzeba dodać, że jeśli chodzi o tę właściwość, to nie jest on najlepszym rozwiązaniem z możliwych. Skrzyp można też stosować w przypadku obfitych miesiączek, pocących się stóp, a także na pękające naczynka. Sporo prawda?

Skrzyp na porost włosów

Dzięki sporej zawartości krzemu, roślina ta jest idealnym rozwiązaniem. Przypisuje się jej pewne właściwości powstrzymujące wypadanie, ale tak naprawdę najważniejszą rolą jest wspomaganie porostu nowych. Bez większego problemu spotkacie ją w preparatach ratujących fryzurę.

Nie tylko jednak. Ekstrakt ze skrzypu polnego jest jednym ze składników innowacyjnej formuły Grow3 preparatu na łysienie androgenowego Profolan. Tak panowie, w końcu jest naturalne rozwiązanie nie tylko powstrzymujące wypadanie włosów, ale i zapewniające porost nowych. Profolan to przede wszystkim formuła Grow3, ale też inne składniki, dobrane tak, aby wspomagać walkę z męskim łysieniem.

Jest to preparat całkowicie naturalny, pozbawiony skutków ubocznych, które występują w przypadku innych rozwiązań. To też sposób o wiele tańszy niż chociażby przeszczep włosów. Jeśli zainteresowało Cie Profolan odwiedź stronę producenta.

Dodaj komentarz