Skrzyp polny na wypadanie i porost włosów

Roślina o wielu ciekawych właściwościach. Skrzyp polny jest niezwykle popularny wśród maniaków pielęgnacji fryzury i ratowania wypadających włosów. Czy na pewno posiada takie właściwości?

Skrzyp podstawowe informacje

To roślina, której nie lubią konie:). Dlaczego o tym nieco dalej. Skrzyp polny występuje przede wszystkim w Europie. W Polsce jest to roślina pospolita. Nie będę Was tutaj zanudzał encyklopedycznymi informacjami. Napiszę tylko, że pęd płonny tej rośliny pojawia się na wiosnę i osiąga do 40 centymetrów wysokości. Ma ona też bardzo drobne rośliny. Napiszę też, że skrzyp nierobiący żadnej krzywdy ludziom, może być trujący dla koni.

Przede wszystkim – co jest dla nas tutaj najważniejsze – ma w sobie sporo krzemionki. To największe bogactwo skrzypu. Sporo w niej także przeciwutleniaczy. Mam tutaj na myśli między innymi flawonoidy. Oprócz nich, wracając jeszcze do pierwiastków, w skrzypie znajdziecie też pewnie ilości potasu, oraz żelaza i manganu. Tak w największym skrócie przedstawia się skład tej rośliny.

Właściwości skrzypu polnego

Tych, jak wspomniałem na początku jest całkiem sporo. Zaczniemy od tego, że to naturalne rozwiązanie polecane na zapalenie dróg moczowych. Przede usprawnia ich pracę. Wspomaga wydalenie moczu. Po drugie usuwa kamienie.

Skrzyp, a dokładniej wyciąg z tej rośliny ma działanie uspokajające. Dzięki niemu będziecie się mogli wyspać. Chociaż dla prawdy trzeba dodać, że jeśli chodzi o tę właściwość, to nie jest on najlepszym rozwiązaniem z możliwych. Skrzyp można też stosować w przypadku obfitych miesiączek, pocących się stóp, a także na pękające naczynka. Sporo prawda?

Wpływ na skórę

Zaczniemy od takiej umiejętności tej rośliny. Skrzyp zawiera w sobie między innymi sporo krzemionki. A ma ona niebagatelny wpływ na naszą skórę. Po pierwsze odpowiada za jej elastyczność i sprężystość. Dzięki temu na dłużej zachowa ona młody wygląd. A komu na tym nie zależy?:). Ze wspomnianej elastyczności wynika też ochrona przed robieniem się zmarszczek. A jeśli macie problemy z paznokciami, to też polecam skrzyp.

Wzmacnia jest i zapobiega łamaniu się płytki. To dzięki obecności krzemionki. W pewnym stopniu poprawia również funkcjonowanie hormonów u seniorów. To ma bezpośrednio przełożenie na ich zdrowie, samopoczucie i „żywotność”.Trochę nie w temacie odmładzania dodam, że skrzyp jest też wykorzystywany w przypadku problemów z dziąsłami.

Walka z wolnymi rodnikami

Te ostatnie potrafią – jeśli są w nadmiarze – zrobić sporo złego w naszym organizmie. Między innymi przyspieszają proces jego starzenia. Flawonoidy – to one odpowiadają za tę właściwość skrzypu. Ale nie tylko. Bo w tej roślinie znajdują się pewne ilości witaminy C. Ona również jest silnym przeciwutleniaczem i walczy z wolnymi rodnikami.

Wpływ na nerki

To chyba jedna z najbardziej znanych i najciekawszych właściwości skrzypu. Między innymi dlatego, że ma ona wpływ na kilka kwestii. Skrzyp ma działanie moczopędne. W pewnym stopniu pozwala walczyć ze schorzeniami układu moczowego. Po drugie dzięki tej właściwości pomaga usuwać toksyny z organizmu. A te ostatnie, jeśli jest ich za dużo w naszym organizmie, potrafią zrobić sporo złego. Również włosom. I warto mieć to na uwadze.

Pomaga na opuchnięte nogi

To umiejętność połączona z właściwością opisaną wyżej. Jak wspomniałem skrzyp pozytywnie wpływa na układ moczowy. To jednak niejedyna umiejętność, która będzie tutaj pomocna. Skrzyp polny dzięki swojemu składowi uszczelnia naczynia krwionośne. Może być to też pomocne w przypadku pękających naczynek. Skrzyp – można powiedzieć – reguluje przepuszczalność naczyń krwionośnych. Dodatkowo utrudnia odkładanie się w nich tłuszczu.

Choroby stawów

To kolejna właściwość do której przydatna będzie również opisywana przeze mnie ostatnio pokrzywa. Skrzyp w pewnym stopniu wykorzystuje podobne właściwości do walki z chorobą stawów. Przede wszystkim pomaga on łagodzić ból tych ostatnich. Dlatego poleca się go przy dnie moczanowej.

Skrzyp na wypadanie i  porost włosów

Dzięki sporej zawartości krzemu, roślina ta jest idealnym rozwiązaniem. Przypisuje się jej pewne właściwości powstrzymujące wypadanie, ale tak naprawdę najważniejszą rolą jest wspomaganie porostu nowych. Bez większego problemu spotkacie ją w preparatach ratujących fryzurę.

Nie tylko jednak. Ekstrakt ze skrzypu polnego jest jednym ze składników innowacyjnej formuły Grow3 preparatu na łysienie androgenowego Profolan. Tak panowie, w końcu jest naturalne rozwiązanie nie tylko powstrzymujące wypadanie włosów, ale i zapewniające porost nowych. Profolan to przede wszystkim formuła Grow3, ale też inne składniki, dobrane tak, aby wspomagać walkę z męskim łysieniem.

Jest to preparat całkowicie naturalny, pozbawiony skutków ubocznych, które występują w przypadku innych rozwiązań. To też sposób o wiele tańszy niż chociażby przeszczep włosów. Możesz zapoznać się z moją recenzją Profolanu.

Pokrzywa pomaga wypadaniu włosów

Pokrzywa - naturalny sposób na męskie łysienie

Zaczniemy od jej składu, bo to z niego przecież wynikaj to w jaki sposób on działa. I dlaczego wspomaga skrzyp w walce z wypadaniem włosów. Roślina ta zawiera między innymi krzemionkę. To informacja ważna z naszego punktu widzenia. Pokrzywa to również sterole, lektyny i aglutyniny, czyli nazwy, które zwykle nie wiele mówią, ale mają spore znaczenie. Nasz bohater ma również w sobie witaminę C, potas, żelazo i wapń. I właśnie dzięki takiemu składowi ma tyle właściwości.

Pokrzywa w medycynie znalazła zastosowanie już w czasach starożytnych. Tam używano jej do tamowania krwi. Uznawana ją również za afrodyzjak. Pokrzywę wykorzystywano w leczeniu różnych dolegliwości. Mowa tutaj między innymi o żółtaczce i astmie. Pokrzywa ma działanie moczopędne. Po drugie usuwa z organizmu toksyny. To wykorzystuje się w różny sposób. Pokrzywa ma być rozwiązaniem przy problemach reumatycznych. Ciekawostką jest to, że jest ona polecana mężczyznom w sytuacji, gdy cierpią z powodu łagodnego przerostu prostaty. Jakby tego było mało, chlorofil, który otrzymywany jest właśnie z pokrzywy wykorzystywany jest jako… lek na chorobę popromienną. Właściwości tej rośliny naprawdę robią wrażenie.

Jak pokrzywa działa na włosy?

A wyżej wymienione właściwości, to przecież nie wszystko. Zostało nam najważniejsze. Jak pokrzywa wpływa na stan fryzury. Po pierwsze, wspomniane wyżej oczyszczenie organizmu z toksyn też ma znaczenie dla włosów. Pokrzywa dzięki swojej zawartości wzmacnia fryzurę. Przypisuje się jej również wpływ na porost włosów. Przy okazji dodam, że jeśli zmagacie z przetłuszczającą się fryzurą, to pokrzywa jest dla Was rozwiązaniem.

Siłę obu rośliny wykorzystano w najchętniej wybieranych tabletkach na wypadanie włosów dla kobiet – preparacie o nazwie Locerin. Nie nie tylko one znajdują wśród składników. Jest ich aż 16. Możecie zapoznać się z nimi w mojej recenzji Locerinu.

Kolejnym sposobem są płukanki w których głównym składnikiem jest pokrzywa. Polecam, natomiast zwracam uwagę, aby nie stosować ich zbyt często. Mogą wysuszać. Taka płukanka jest banalna do przygotowania. Wystarczy ekspresowa herbata z pokrzywy (no chyba, że sami zebraliście tę roślinę i ususzyliście) i miska. Do niej wlewamy jeszcze wrzątek. Zaparzamy i czekamy aż nieco ostygnie. Taki sposób najlepiej zastosować po umyciu włosów. Do ostatniego płukania. .

 

 

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *