Składniki ważne dla włosów – miedź

Naturalne sposoby na łysienie

Kontynuuję serię na temat pierwiastków i witamin bez których Twoja fryzura się nie obędzie. Ostatnio pisałem o biotynie, dzisiaj przyszedł czas bardzo potrzebny nam pierwiastek.

Co wiesz o miedzi?

Potrzebny nie tylko naszemu organizmowi. Miedź jak wiadomo jest stosowana w budownictwie i narzędziach elektrycznych. Pierwiastek ten rozegrał niebagatelną rolę w historii świata (razem z żelazem). Jego łacińska nazwa brzmi „Cyprum”. Jeśli kojarzy Ci się to z nazwą państwa ze stolicy w Nikozji, to w dobrą stronę biegną Twoje myśli. To właśnie na Cyprze wydobywano go w Starożytności. Obecnie potentatami są Chile, Peru i Chiny. W Polsce również znajdują się złoża. Tu można by napisać o rodzajach rud i tym, że tak zwanej miedzi rodzimej jest niewiele, ale nie będę Cie zanudzał. Przejdźmy do…

Rola miedzi w organizmie

Masz problemy z koncentracją? A może często dopadają Cie przeziębienia? To może świadczyć o niedoborze miedzi. Pierwiastek ten w naszym organizmie ma przede wszystkim związek z hemoglobiną. Bierze udział w jej syntezie. Miedź ma też wielkie znaczenie dla przewodzenia impulsów nerwowych. To pierwiastek bez którego praca Twojego mózgu będzie znacznie utrudniona. Dopuść do niedoboru miedzi, aby oprócz wspomnianych problemów z koncentracją, trudniej będzie Ci przyswajać wiedzę.

Miedź zapobiega też chorobom układu krążenia. Dzięki temu pierwiastkowi możesz uniknąć infekcji np. górnych dróg oddechowych. Jest odpowiedzialny za układ odpornościowy.

Miedź a włosy

Ma dla nich bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim pierwiastek ten wpływa na siłę i sprężystość włosów. Jeśli wystąpi niedobór tego pierwiastka, to będzie to skutkować ich osłabieniem. Włosy staną się też bardzo łamliwe. Miedź to bardzo ważny pierwiastek w czasie walki z łysieniem. Profolan zawiera w sobie ten składnik, jak i inne, które pomogą Ci pozbyć się tego problem.

Rozpocznij kurację już teraz

Warto jeszcze w kontekście wpływu miedzi na włosy, wspomnieć o tym, że niedobór tego pierwiastka powoduje ich rozdwajanie się. Tracą one również swoją barwę. Tak przy okazji dodam, że niedobór miedzi to problem z żelazem. To też skutkuje wypadaniem włosów.

slonecznik

Gdzie szukać miedzi?

Przede wszystkim włącz do diety wątróbkę i otręby pszenne. Płatki owsiane, orzechy i i słonecznik to również dobre źródło tego pierwiastka. Lubisz kaszę gryczaną? Jeśli tak to dostarczasz do organizmu miedzi. Komu grozi niedobór tego pierwiastka? Przede wszystkim osobom mającym problem z przewlekłą biegunką. Zbyt radykalne odchudzanie, to też możliwa przyczyna niedoboru tego składnika.

Dodaj komentarz