Sigma Skin na łysienie androgenowe

Preparaty na łysienie

Zawierają w sobie między innymi minoxidil, polifenoleO tym, że problem łysienia to poważna sprawa – szczególnie w kwestii walki z nim – nie trzeba przekonywać nikogo, kto codziennie rano w lustrze widzi co raz mniej włosów. Często jest tak, że jeden preparat, który aktualnie posiadamy na stanie może sobie nie poradzić. Wtedy to zaczynamy szukać czegoś mocniejszego, albo ewentualnie kuracji, która jest połączeniem kilku produktów. I o jednej z nich napiszę dzisiaj.

Walka z każdym rodzajem łysienia (poza telogenowym, które w zasadzie przechodzi samo), a w szczególności tym spowodowanym zbyt dużą ilością testosteronu opierać się powinna o trzy wzajemnie zazębiające się kroki. Pierwszą sprawą powinno być w tym wypadku oczywiście zatrzymanie szkodliwego działania DHT na naszą fryzurę. W przypadku Sigma Skin, dokładniej rzecz biorąc pierwszego elementu kuracji – szamponu, zaproponowano w zasadzie trzy składniki: polifenol, biotynę i retinol. Dwa pierwsze w zasadzie nie wymagają komentarza, ale o trzecim warto już nieco więcej powiedzieć. Tak naprawdę ten składnik sam w sobie nie powstrzymuje łysienia, ale jest w naszej kuracji dość istonym elementem. Retinol poprawia przyswajalność minoxidilu, który to jest głównym składnikiem drugiego produktu z kuracji Sigma Skin.

Jest to właściwie spray, którego używa się w miejscach przerzedzających się włosów, lub zupełnie łyse, a potem delikatne wmasowuje się to w skórę. Efekty jakie mamy osiągnąć przez taki zabieg? Zatrzymanie utraty włosów (szczególnie na czubku głowy), wydłużenie fazy anagenowej, zwiększenie rozmiaru mieszków. W zasadzie można powiedzieć, że drugi krok powinien być pierwszym w przypadku tej kuracji, ale najlepiej i szampon i spray stosować jednocześnie.

Ostatnim elementem układanki Sigma Skin jest odżywka, którą rozpyla się na łysiejące miejsca. Zawiera ona bardzo podobny skład do szamponu, można więc powiedzieć, że w kuracji proponowanej nam przez producenta, chodzi o jednoczesne stosowanie i wzmacnianie składników , które są uznawane za mogące sobie poradzić z problemem łysienia androgenowego. Bez wątpienia straszakiem dla niektórych może być cena całego zestawu. Z drugiej jednak strony, nikt przecież nie powiedział, że walka z łysieniem to „tani interes”.

 

Dodaj komentarz