Revivogen Scalp Therapy

Preparaty na łysienie, Recenzje

Tak siedziałem ostatnio nad moim blogiem i dumałem o czym by tu teraz napisać. I jakoś tak doszło do mnie, że dawno nie było wpisu o konkretnym preparacie na łysienie. Mój wybór padł na produkt, który bez problemu kupimy w Polsce, chociaż akurat w sklepie w którym go widziałem jest chwilowo niedostępny. „Chwilowo” jednak nie oznacza „na zawsze”.

Zanim o samym produkcie, to kilka faktów (w zasadzie to tylko przypomnienie tego o czym pewnie czytający i tak wiedzą). Wypadanie włosów to norma. Dziennie wypada ich około 150. Nadmierne wypadanie włosów to problem. Dużo częściej atakuje mężczyzn, chociaż – jak możecie się przekonać, chociażby czytając mojego bloga – i panie mogą mieć z tym duży problem. I to nawet chyba większy, bo u pań włosy są dużo bardziej istotnym elementem wyglądu, na które zwraca się uwagę.

Czym jest Revivogen Scalp Therapy

Przeglądajac ulotkę reklamową można znaleźć kilka konkretów na temat tego produktu. Zacznijmy od tego, że ten preparat jest przeznaczony dla tych, którzy mają problem z łysieniem androgenowym. W większości wypadków dotyka on mężczyzn, ale czasem pojawia się i u kobiet. Akurat Revivogen Scalp Therapy ma być przeznaczony zarówno dla jednych i dla drugich.

Skład jest naturalny i to bez wątpienia zaleta. Znajdziecie w tym preparacie między innymi ekstratkt z Saw Pallmeto. Składnik, który jest niezmiernie popularny właśnie w leczeniu łysienia androgenowego. Oprócz niego znajdziecie również między innymi witaminę B6, i niacynę (czyli w zasadzie również witamina i to z tej samej grupy, ale oznaczona cyfrą 3).

W jaki sposób działa Revivogen?

W bardzo łatwy. Preparat ten wykorzystuje moc inhibotorów DHT. Ten tajemniczy skrót odnosi się do głównego sprawcy łysienia androgenowego. Dihydrotestosteron – bo tak brzmi jego rozwinięcie, jest odpowiedzialny za zanik funkcjonalności mieszków włosowych. W przypadku tego preparatu, wspomniane inhibitory mają blokować przemianę testosteronu w właśnie we wspomniane DHT.

Dalej sprawa wydaje się dość prosta. Skoro następuje blokada tej przemiany to oczywiste, że mieszki włosowe – nieatakowane przez DHT – nie tracą swoich właściwości. Skutkiem czego działają normalnie i produkują włosy. Tyle teoria.

Kuracja Revivogen

Zacznijmy od tego, że kuracja tym preparatem powinna trwać co najmniej trzy miesiące. Najbardziej efektywne jest ponoć stosowanie go nawet do 18 miesięcy. Półtora roku to bez wątpienia będzie duży wydatek.

Pierwsze efekty mają się pojawić już po dwóch tygodniach stosowania – a to dość obiecująca informacja. Jednak to co wystąpi może raczej wzbudzić nerwowość. Otóż po 2 do 4 tygodniach zacznie się od tego, że zaczną wypadać nam włosy. Wbrew pozorom nie ma powodów do strachu, bo właśnie to ma oznaczać iż produkt zaczyna działać. Składniki Revivogenu mają w ten sposób aktywować mieszki włosowe. Te włosy, które znajdują się w fazie przejściowej po prostu wypadają i ustępują miejsca nowym.

Ta utrata włosów ma ustępować samoistnie po około 12 tygodniach od rozpoczęcia kuracji. Chociaż tak naprawdę może ten problem zniknąć dużo wcześniej. Po około 3 do 6 miesięcy włosy mają być wyraźnie grubsze. W miejscach, które są łyse mają pojawić się pierwsze włosy. Samo używanie jest dość proste. W miejscach bezpośrednio dotkniętych łysieniem nakłada się za pomocą aplikatora preparat. Potem przez trzy godziny nie można nic w zasadzie robić. Oczywiście chodzi o głowę, czyli żadnego mycia i ruszania włosów (czesania itd.). Preparatu tego należy używać raz dziennie, regulanie 7 dni w tygodniu.  

PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ: JAK ZBUDOWANY JEST WŁOS?

One thought on “Revivogen Scalp Therapy

Dodaj komentarz