Revitax – szampon na wypadanie i porost włosów

To naprawdę zadziwiające, że obecnie na rynku jest aż tyle różnych preparatów przeciwdziałających łysieniu. Chociaż różnią się składem, ich cel jest właściwie wspólny – chodzi o zahamowanie nadmiernego wypadania włosów oraz stymulowanie ich ponownego porostu. Dziś pod lupę wezmę Revitax szampon na porost włosów – stosunkowo niedrogi, ale czy skuteczny?

Przyczyny wypadania włosów

Zaczniemy jednak od poznania przyczyn takiej sytuacji. Jest to niezwykle ważne w kontekście walki z nadmierny wypadaniem włosów. Wypadanie włosów może być spowodowane przez wiele czynników. Niektóre z nich są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Inne stanowią poważne problem zdrowotny.

talerz z jedzeniem
Photo on Visualhunt

Co jesz? A właściwie interesuje nas to… czego w Twojej diecie nie ma. Długotrwały niedobór niektórych składników może powodować wypadanie włosów. Tutaj bardzo dobrym przykładem jest siarka. Jej niedobór w organizmie to w ogóle poważne zagrożenie dla jego funkcjonowania. Nas jednak najbardziej interesuje to, że w takim przypadku włosy stracą blask i zaczną wypadać w dużych ilościach. Tak przy okazji dodam, że niedobór siarki może być związany też z poważnymi problemami, na przykład z wątrobą.

Bardzo często w kontekście niedoboru pierwiastków i wypadania włosów wymienia się też żelazo. Anemia spowodowana przez brak tego minerału w codziennej diecie ma wiele objawów. Jednych z nich, ale nie najgorszym, będzie wypadanie włosów. Uważaj też na niedobór cynku w codziennej diecie. On też skutkuje tym, że włosy „lecą” w nadmiarze. To nie wszystkie składniki łączące dietę z fryzurą, ale wymieniłem te najbardziej istotne.

Może to tarczyca?

To problem zdrowotny niewidoczny na pierwszy rzut oka. Ma on po prostu sporo różnych objawów. Część z nich często nie traktuje się jako objaw choroby. Za przykład posłuży tutaj tycie. Problem z tarczycą są dwa główne. To jej nadczynność i niedoczynność. Obie dolegliwości powodują rożne objawy. Często przeciwstawne. Przykładowo jeden powoduje problem ze zrzuceniem wagi. Drugi z przytyciem. Jeden nadmierne pocenie. Drugi z odczuwaniem zimna nawet w lecie przy wysokiej temperaturze. rzy niedoczynności tarczycy spodziewajcie się łamliwości włosów, a także wypadania ich w nadmiernych ilościach.

Bardzo się stresujesz?

To pytanie powinien zadać sobie dzisiaj każdy. Stres może w dłuższej perspektywie powodować wiele problemów zdrowotnych w tym również i wypadanie włosów. Nie będę Wam tutaj dokładnie opisywał procesów, które do tego prowadzą. Dość powiedzieć, że pewne substancje chemiczne wydzielane w nadmiernych ilościach w stresie, mają niekorzystny wpływ na stan włosów. A też trzeba dodać, że i swoje dokładamy w takiej sytuacji.

Jeżeli w Twoim życiu jest sporo stresu, to bardzo często prowadzisz się dość niezdrowo. Albo go zajadasz, albo pijesz sporo alkoholu. Nieregularne odżywianie to też problem w przypadku stresu. To przekłada się na stan włosów.

Ciąża

Czas na trzęsienie ziemi. W życiu niektórych – dosłownie;). W kwestii wypadania włosów w ciąży spotkacie się z dwoma koncepcjami. Pierwsza z nich mówi, że włosy wypadają w dużych ilościach w momencie, gdy już urodzisz dziecko. To efekt obniżania się poziomu hormonów w organizmie. W takiej sytuacji zwykle w czasie ciąży Wasza fryzura będzie wyglądała lepiej niż wcześniej. To też efekt wspomnianego poziomu hormonów.

Druga koncepcja to sytuacja w której włosy lecą w czasie ciąży. Z podobnego powodu. Jest to jednak sytuacja rzadsza niż wspomniany wyżej przypadek. Zdarza się, że włosy w czasie ciąży lecą z powodu niedoborów żywieniowych. Warto na to zwrócić uwagę.

Dobrą informacją jest to, że jeżeli włosy lecą po ciąży, to po pewnym czasie ten proces ustanie. Czy ratować w tym czasie się np. suplementami wzmacniającymi fryzurę? To już kwestia rozmowy z lekarzem.

Grzybica skóry głowy

Jej przyczyną jest osłabienie odporności organizmu. Zwykle to my sami do niego doprowadzamy. Grzyby, które je powodują, są naturalnym elementem flory znajdującej się na organizmie. W przypadku jednak jego osłabienia zaczynają działać na „naszą” niekorzyść. Problem polega na tym, że nie atakują one jedynie skóry głowy (dochodzi do podrażnień naskórka). W przebiegu tej choroby wypadają włosy. Pojawiają się łyse placki. Leczenie grzybicy przede wszystkim skupia się na stosowaniu pewnych szamponów. Wiele zależy jednak od nasilenia choroby. W skrajnych przypadkach stosuje się leki doustne.

Leki a łysienie

To dopiero ciekawy temat. I bardzo obszerny. Wiele leków wykazuje skutek uboczny w postaci negatywnego wpływu na włosy. Co bardzo ważne to, że jest opisany na ulotce, nie oznacza od razu jego pojawienia się. Jakie leki mają taki skutek uboczny? Na pewno warto wspomnieć o dermatologii. Mam tutaj na myśli chociażby leki stosowane w przypadku łuszczycy. Przy leczeniu immunosupresyjnych już po kilku tygodniach (zwykle trzech) dochodzi do wypadania włosów.

Niektóre antybiotyki – zwłaszcza stosowane przez dłuższy czas – mogą wywołać taki problem. Kolejnymi lekami, które mogą powodować – zwykle czasowe – wypadanie włosów, to te stosowane przy leczeniu depresji i nadciśnienia tętniczego. A tak naprawdę to jedyne wycinek preparatów, które mogą (ale nie muszą) wywołać wypadanie włosów .

Revitax – skład

Istotą działania każdego preparatu (nie tylko na porost włosów) jest skład. To w odpowiedniej kompozycji składników tkwi sekret skuteczności.

Revitax na wypadanie i porost włosów

Jeśli chodzi o Revitax szampon na porost włosów nie „powala na kolana”. Nie ma tutaj właściwie jakichś innowacyjnych wynalazków, które decydowałyby o wyjątkowości tego preparatu.

Revitax zawiera:

  • kofeinę – substancję odpowiadającą za pobudzenie mikrokrążenia oraz wydłuża cykl życia włosa,
  • witaminę B3 – wzmacnia włosy, ponieważ bierze udział w budowie łodygi włosa,
  • pantenol – odpowiada za odpowiednie nawilżenie włosów, nadając im zdrowego wyglądu.

Działanie szamponu Revitax

Skład nie jest rewelacyjny, ale właściwie czego się spodziewać po szamponie za ok. 25 złotych? Nie oczekiwałabym spektakularnych efektów, szczególnie u osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Może służyć raczej wzmocnieniu włosów, jeśli ktoś widzi, że są słabe i zniszczone. Bardziej więc sprawdzi się jako szampon zapobiegający wypadaniu włosów aniżeli zwalczaniu problemu.

Być może Revitax szampon na porost włosów będzie lepiej radził sobie z serum tego samego producenta. Zwykle jest tak, że preparaty należące do jednego zestawu wzajemnie potęgują swoje działanie i się uzupełniają. Taka kuracja jest jednak znacznie bardziej „uciążliwa” i na pewno nie jest polecana osobom niecierpliwym.

Profolan – alternatywa dla łysiejących mężczyzn

Profolan -tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn

To preparat, który jest bardzo ceniony za Wielką Wodą, ale mnóstwo zwolenników zdobył też w zachodniej Europie. Od pewnego czasu można go kupić w Polsce. Profolan to tabletki na męskie wypadanie włosów oparte wyłącznie o naturalne składniki. Na tle konkurencji wyróżnia je efektywność i brak skutków ubocznych. Więcej na jego temat znajdziecie w mojej recenzji Profolanu:).

Locerin – tabletki na wypadanie włosów dla kobiet

Locerin - tabletki na wypadanie włosów dla kobiet

Tak aby Panie nie czuły się pokrzywdzone:). Podawałem Wam wyżej przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Jest sporo i dlatego rozwiązanie powinno być kompleksowe. I taki są właśnie tabletki na wypadanie włosów dla kobiet Locerin. Mają w sobie 16 aktywnych składników. Żadne rozwiązanie na rynku nie może się pochwalić takim osiągnięciem. Ich stosowanie daje świetne efekty. A do tego jest to preparat w pełni bezpieczny. Więcej o nim przeczytacie w mojej recenzji Locerin. Warto też zawitać na stronę producenta:).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *