Revitax – szampon na porost włosów

Preparaty na łysienie

To naprawdę zadziwiające, że obecnie na rynku jest aż tyle różnych preparatów przeciwdziałających łysieniu. Chociaż różnią się składem, ich cel jest właściwie wspólny – chodzi o zahamowanie nadmiernego wypadania włosów oraz stymulowanie ich ponownego porostu. Dziś pod lupę wezmę Revitax szampon na porost włosów – stosunkowo niedrogi, ale czy skuteczny?

Najważniejszy skład

Istotą działania każdego preparatu (nie tylko na porost włosów) jest skład. To w odpowiedniej kompozycji składników tkwi sekret skuteczności.

revitax

Jeśli chodzi o Revitax szampon na porost włosów nie „powala na kolana”. Nie ma tutaj właściwie jakichś innowacyjnych wynalazków, które decydowałyby o wyjątkowości tego preparatu.

Revitax zawiera:

  • kofeinę – substancję odpowiadającą za pobudzenie mikrokrążenia oraz wydłuża cykl życia włosa,
  • witaminę B3 – wzmacnia włosy, ponieważ bierze udział w budowie łodygi włosa,
  • pantenol – odpowiada za odpowiednie nawilżenie włosów, nadając im zdrowego wyglądu.

Czy to działa?

Skład nie jest rewelacyjny, ale właściwie czego się spodziewać po szamponie za ok. 25 złotych? Nie oczekiwałabym spektakularnych efektów, szczególnie u osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Może służyć raczej wzmocnieniu włosów, jeśli ktoś widzi, że są słabe i zniszczone. Bardziej więc sprawdzi się jako szampon zapobiegający wypadaniu włosów aniżeli zwalczaniu problemu.

Być może Revitax szampon na porost włosów będzie lepiej radził sobie z serum tego samego producenta. Zwykle jest tak, że preparaty należące do jednego zestawu wzajemnie potęgują swoje działanie i się uzupełniają. Taka kuracja jest jednak znacznie bardziej „uciążliwa” i na pewno nie jest polecana osobom niecierpliwym.

Jakaś alternatywa?

Ja należę do osób, które – jeśli zachodzi taka potrzeba – wolę wydać więcej, a mieć pewność, że dany preparat zadziała. Dlatego z czystym sumieniem polecam szampon Revita. Innowacyjny skład, starannie dobrana kombinacja substancji (o potwierdzonym działaniu zwalczającym łysienie i stymulującym porost włosów) to gwarancja skuteczności. Revita dodatkowo wykorzystuje technologię nanosomową, dzięki czemu już minimalna ilość preparatu daje świetne efekty. Dzięki temu specyfik jest naprawdę bardzo wydajny. Buteleczka o pojemności 180 ml spokojnie wystarczy na 2-3-miesieczną kurację. Ja jestem bardzo zadowolona i do tej pory żaden specyfik nie przebił skuteczności szamponu Revita – tym bardziej taniutki Revitax. Zainteresowanych odsyłam na stronkę http://www.szamponrevita.pl/ po więcej info.

Dodaj komentarz