Revita – szampon na wypadanie włosów

Preparaty na łysienie

Aktywne składniki zawarte w Revita powodują porost włosówDzisiaj postanowiłem kontynouwać temat rozpoczęty dwa dni temu,a dotyczący konkretnych produktów przeznaczonych do walki z łysieniem. Mój wybór padł dzisiaj na szampon, bo chciałem pokazać, że rodzajów takich preparatów jest naprawdę mnóstwo, a do tego nie jesteśmy ograniczeni tylko do takich, które zawierają minoxidil i kojarzą się mi się ze szpitalnym drygiem.

Szampon Revita według producentów przeznaczony jest dla osób które tracą swoje włosy w nadmiarze, albo są już w pierwszym etapie łysienia. Patrząc na skład produktu cieżko się z tą tezą nie zgodzić. Przede wszystkim pełen jest on związków, a także witamin które znane są ze swojego wpływu na ogólny stan naszej fryzury. Zacznijmy od końca: biotyna. To nic innego jak witamina z grupy B, która jest dość istotna w regulowaniu procesu wzrostu włosa (zresztą nie tylko, bo wpływa również na paznokcie, ale i skórę). Głównym z kolei składnikiem, którego zadaniem jest powstrzymywania ich wypadania jest tu polifenol z jabłek. Pisałem już o nim tutaj, więc tylko parę słów. To w zasadzie nowe odkrycie naukowców, a właściwości którymi ten związek się charakteryzuje są bardzo podobne do tych, którymi „szczyci się” minoxidil.

Oprócz tych dwóch – rzekłbym głównych składników – mamy całą masę związków, których to głównym zadaniem jest wzmacnianie samych włosów (np. peptydy miedzi znadjujące się w tym szamponie), ale także chronienia, czy wręcz likwidowania problemów grzybicznych, które mogą pojawić się na naszej skórze głowy i niestety często mają one wpływ na zwiększoną liczbę wypadających włosów. Warto też wspomnieć o herbacie z czerwonokrzewu. Do tej pory składnik ten stosowany był głównie w preparatach na alergię, czy problemy z żołądkiem. Badania wykazały, że ma również wpływ na porost włosów. I chyba po raz pierwszy na większą skalę wykorzystano go właśnie w opisywanym szamponie. Napisałem „chyba”, bo szczerze powiedziawszy nie znalazłem informacji, żeby był w innych preparatach, ale oczywiście mylić się mogę.

Generalnie istotną cechą szamponu Revita jest fakt, że w zasadzie jest on całkowcie bezpieczny. Wynika to ze wspominanego składu, który praktycznie opiera się ekstrakty z ziół, oraz witaminy. Jedyne tak naprawdę skutki uboczne mogące się pojawić wynikną raczej z innych problemów zdrowotnych (np. alergia na któryś składnik), no ale to musimy wiedzieć sami.

 

Dodaj komentarz