Revita – najlepszy szampon przeciw wypadaniu włosów

Preparaty na łysienie

Zatrzymanie łysienia to nie wszystko, by uporać się z tym problemem. Przynajmniej ja jestem takiego zdania. No bo co z tego, że włosy nie będą już wypadać, skoro czupryna cały czas będzie przerzedzona? Dlatego potrzebny jest szampon przeciw wypadaniu włosów, który z jednej strony zablokuje postępujące łysienie, a z drugiej będzie stymulować porost włosów.

Nie jest łatwo znaleźć szampon przeciwdziałający łysieniu, który będzie rekomendowany także kobietom. Problem wzmożonego wypadania włosów (szczególnie o charakterze androgenowym) traktowany jest po macoszemu. Większość specyfików zawiera inhibitory DHT, których stosowanie w przypadku kobiet nie jest polecane.

revita

Z szamponem Revita jest zupełnie inaczej. Działa dwukierunkowo, dlatego jest to najlepszy szampon do włosów wypadających. Niestety kosztuje sporo, ale ta cena znajduje uzasadnienie w zaawansowanej formule i nowoczesnych technologiach.

Unikalny skład

Żaden szampon przeciw wypadaniu włosów nie ma tak doskonałej kompozycji składników. Połączenie naturalnych substancji, które wzajemnie potęgują swoje działanie i uzupełniają właściwości – to klucz do sukcesu.

  • Apple Polyphenol to naturalny odpowiednik minoxidilu. Ma tę przewagę, że działa znacznie intensywniej, dając świetne efekty w krótkim czasie. Skutecznie stymuluje porost włosów, usprawniając ich odrastanie.
  • Peptydy miedzi – to nowość w walce z łysieniem. Revita to szampon na szybszy porost włosów, który jako jeden z pierwszych wprowadził tę substancję. Składnik przyczynia się do regeneracji uszkodzonej tkanki skóry, a jednocześnie zwiększają rozmiar mieszków włosowych. Są więc doskonałym stymulatorem porostu włosów.
  • Ketokonazol – choć znany z właściwości przeciwgrzybicznych, blokuje działanie enzymu 5AR – jest więc inhibitorem DHT.
  • Rooibos – działa przeciwzapalnie. Dzięki właściwościom przeciwutleniającym, zwalcza wolne rodniki. Najnowsze badania naukowe potwierdziły jego działanie stymulujące porost włosów.
  • Kofeina – wpływa na poprawę mikrokrążenia, dzięki czemu składniki odżywcze docierają do cebulek. Zastosowana w szamponie Revita kofeina 4% wydłuża cykl wzrostu włosa o ok. 40% oraz przyspiesza porost nowych włosów o ok. 50%.
  • Aminokwasy – są podstawą do produkcji keratyny – białka budującego włosy.
  • Biotyna – niezbędna w procesie tworzenia nowych włosów. Jej niedobór objawia się przerzedzaniem czupryny.

Innowacyjna technologia

Co więcej, wykorzystanie technologii nanosomowej pozwala na przedłużenie czasu działania aktywnych składników nawet do 12 godzin. Nie marnuje się nawet najmniejsza ilość substancji, ponieważ wszystkie zaczynają działać dopiero po dotarciu do źródła problemu – właśnie dzięki nanosomom.

Kompleksowe działanie

Revita działa dwupłaszczyznowo – to szampon na szybszy porost włosów oraz zatrzymujący proces ich wypadania. Dzięki temu wystarczy jeden preparat, by zapomnieć o problemach z przerzedzającymi się włosami.

Czy warto?

Szampon Revita kosztuje sporo (ok. 113 zł w drogerii NuviaLab -> klik). Stąd wiele wątpliwości związanych z opłacalnością zakupu. Preparat jest niezwykle wydajny, dlatego wystarczy na długą kurację. Doskonale radzi sobie z każdym typem łysienia (ale oczywiście najlepsze efekty są w przypadku łysienia androgenowego).

A bardziej oszczędnym polecam zestaw 3 szamponów (klik) – zyskać można nawet 20%.

One thought on “Revita – najlepszy szampon przeciw wypadaniu włosów

Dodaj komentarz