Regeneracja włosów po zimie – o czym warto wiedzieć?

Dbaj o włosy

Dzisiejszy temat jest ważny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. To panowie zwykle zaniedbują  regenerację fryzury po zimie. Efekt to znacząca utrata włosów i gorsza samoocena.

A tego myślę, chcielibyście uniknąć. I dlatego właśnie Panowie również Was zapraszam do lektury:). Generalnie rzecz biorąc nie życzę tego nikomu, ale zwykle włosy po zimie wyglądają niezbyt dobrze. Najczęściej końcówki są przesuszone. Jest też spora szansa na… rozregulowaną pracę gruczołów łojowych na skórze głowy. Możecie więc po zimie dostać „w bonusie” jej przetłuszczanie się w niektórych miejscach. Włosy po mroźnych miesiącach stają się matowe. Do tego bardzo często się elektryzują.

To wszystko jest efektem noszenia czapek (oczywiście nie namawiam do nierobienia tego), wiatru, zimna i przegrzewania mieszkania. Oczywiście w pewnym stopniu na stan fryzury będzie też mieć dieta, która zwykle zimą jest uboga.

Od czego zacząć regenerację włosów po zimie?

Od zmiany fryzury. Dzięki temu przede wszystkim można się pozbyć przesuszonych końcówek. Poza tym zmiana zwykle pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. A to właśnie teraz, czyli końcówką zimy, jest bardzo istotne. Wiecie, temat przesilenia wiosennego itd.

Po drugie warto przyjrzeć się swoim nawykom związanych z myciem włosów i ogólnie ich pielęgnacją. Istotna jest kwestia wyboru preparatów. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w szampon, odżywkę, a i być może maskę regeneracyjną z jednej serii. Zwykle wzajemnie się one uzupełniają.

Panowie zwróćcie uwagę w jaki sposób myjecie włosy. W żadnym wypadku nie należy tego robić siłowo. Zadbajcie o delikatny masaż skóry głowy. Nie trzyjcie ręczników włosów zaraz po ich umyciu.

Na pewno warto postawić na maseczki silnie nawilżające i regenerujące. Wystarczy raz w tygodniu. Szczególnie myślę dobrze zwrócić uwagę na preparaty zawierające keratynę i proteiny jedwabiu.

Panowie – walczcie z łysieniem!

Koniec zimy to dobry czas, aby zacząć ten proces. Wiosna, wszystko budzi się do życia, a nam przyda się zastrzyk optymizmu i podniesienie samooceny. Z męskim łysieniem najlepiej walczyć skutecznie. Ważną rolę odgrywa też bezpieczeństwo i naturalne składniki. Rozwiązaniem – niezwykle popularnym w USA, a dostępnym w Polsce – jest preparat Profolan. Oparty o niezwykle skuteczną formułę GROW 3 (poczytajcie sobie o tym produkcie na stronie producenta). Warto się nim zainteresować. Producent przygotował ciekawą promocję, 3 preparaty w cenie 2:).

Dodaj komentarz