Wybrzeże

Regeneracja włosów po lecie

Dbaj o włosy

Wakacje mają się ku końcowi. Czas wrócić do rzeczywistości. Niestety. Zwykle nasze włosy po urlopowych szaleństwach nie wyglądają za dobrze. Zbliżająca się jesień to dobry czas, aby o nie zadbać.

Regeneracja skóry głowy

Warto się jej teraz dokładnie przyjrzeć. Latem rzadko kiedy zwracamy uwagę na nią (na włosy może trochę bardziej). Skutkiem najczęściej jest przesuszona skóra głowy. W jaki sposób sobie z nią radzić? Można iść na skróty i kupić „gotowy” preparat przeznaczony na ten problem.

Są też domowe sposoby, które mogą być pomocne. Jednym z nich jest ocet jabłkowy. Wymieszaj go z wodą i pryskaj skórę głowy. Zostaw na kilka minut, a potem umyj głowę. Sprawdzi się też sok z cytryny. Ma on działanie ściągające. To pomoże naprawić rozregulowane działanie gruczołów łojowych. Ostatnim sposobem na suchą skórę głowy na który chciałem zwrócić uwagę, jest mleko kokosowe. Można go dodać do szamponu, lub nałożyć bezpośrednio na skórę głowy.

Odbudowa włosów

To kolejny krok. I w tym wypadku znowu można się zdecydować na gotowe preparaty. Jeśli chodzi o domowe sposoby, to również mamy wiele możliwości. Jednym z pomysłów jest przygotowanie maski z miodu. Ma ona działanie przeciwzapalne, a przy okazji nawilżające. Można do niego dodać oleju kokosowego, albo migdałowego. A jak już jesteśmy przy tych produktach, to warto jeszcze wspomnieć o jednym. Olejek arganowy – zawiera sporo witaminy E. Będzie ona przydatna skórze głowy i mieszkom włosowym. I koniecznie trzeba zadbać o nawilżenie włosów. Po lecie bardzo często fryzura przypomina siano.

Czy regeneracja włosów jest dla facetów?

Takie pytanie nierzadko zdarza mi się słyszeć. Odpowiadam wtedy… pytaniem:) A dlaczego nie? Jeśli zależy nam na bujnej i przyciągającej kobiecy wzrok fryzurze, to jak najbardziej. Będzie to wymagało zwrócenia uwagi na parę dodatkowych aspektów. Chociażby regulacja pracy gruczołów łojowych. To będzie wymagało od nas nieco większego nakładu sił.

Dobrym pomysłem, jeśli do tej pory tego nie robiliśmy, jest podjęcie decyzji o walce z łysieniem. Dlaczego teraz? Bo akurat w nowy rok wejdziemy z odnowioną fryzurą:]. Możliwości jest wiele, ale skutecznych już niekoniecznie. Jeśli zmagacie się z łysieniem androgenowym to bezpiecznym i pewnym rozwiązaniem jest Profolan. Naturalny skład uderzający tam gdzie trzeba – w przyczynę łysienia. Więcej na jego temat można poczytać na stronie producenta: Profolan.pl

Dodaj komentarz