Regeneracja męskich włosów po zimie cz. 2

Dbaj o włosy

W zeszłym tygodniu napisałem pierwszy tekst na temat ratowania męskich włosów po zimie. Przyszedł czas na drugą część. Dzisiaj zająłem się między innymi tematem domowych sposobów regeneracji.

regeneracja

Kup sobie maskę

Nie taką do założenia na twarz, a nałożenia na włosy;). Będziesz się musiał przejść do drogerii i stanąć przed półką z kosmetykami dla kobiet. Innego wyjścia nie ma. Jeśli masz jak skorzystać z pomocy znajomej, dziewczyny (w ostateczności żony;) ) tym lepiej dla Ciebie.

Jeśli nie, to oglądając poszczególne preparaty zwróć uwagę na konkretne składniki. Ułatwią one regenerację włosów. To między innymi keratyna. To składnik budulcowy włosów. Kolejnym składnikiem na który zwróć uwagę, jest jedwab. Ma on pozytywny wpływ na stan włosów. Może być więc jednym z elementów regeneracji fryzury.

Jeśli wydaje Ci się, że taki preparat zawierający jedwab rozwiąże wszystkie Twoje problemy z włosami, to się mylisz;). To tak nie działa. Spójrz jak opisany jest ten składnik. Wybierz preparat gdzie jest hydrolyzed silk protein.

Oprócz tych dwóch wymienionych składników, zwróciłbym na Twoim miejscu uwagę na pokrzywę i skrzyp. Możesz po prostu kupić herbatę z tych roślin. Pij codziennie. Przygotuj się jednak na to, że chwilę potrwa zanim taki sposób zacznie działać.

Domowe sposoby regeneracji włosów

Mają dwie podstawowe zalety. Po pierwsze są tanie w przygotowaniu. Po drugie w związku z tym, że robisz je w domowym zaciszu, nikt nie musi o tym wiedzieć;). Zacznę od kozieradki. Wcierka przygotowywana jest ze zmielonych nasion. Bez większego problemu kupisz je w sklepie zielarskim. 2 łyżki nasion zalewasz szklanką wrzątku i czekasz parę minut.

Problemem może być kwestia aplikacji. Zwykle w tym kontekście podawane są butelki z aplikatorami, albo strzykawka. Można też po prostu nakładać taką wcierkę palcami. Co ważne, staraj się to robić na skórę głowy, a nie włosy (chociaż jak się nieco „zamoczą”, to nic się nie stanie). Może Cie zdziwić zapach. Przypomina pieczonego kurczaka.

Przyda Ci się siemię lniane
                                                   Przyda Ci się siemię lniane

Regenerować włosy po zimie możesz też przy pomocy siemienia lnianego. Kupisz je w sklepie spożywczym. Do garnka wlewasz szklankę wody. Wsyp 2 łyżki siemienia. Doprowadź do wrzenia. Po kilku minutach odcedź nasiona. Potrzebujesz samego płynu, a w zasadzie gluta, który się po gotowaniu zrobi. Poczekaj chwilę, aż nieco ostygnie. Nałóż na skórę głowy i włosy. Potem dobrze byłoby owinąć głową np. workiem foliowym i ręcznikiem. To wzmacnia działanie. Nie musisz oczywiście stosować tej metody, ale możesz. Jeśli chodzi o częstotliwość, to wystarczy 2 razy w tygodniu.

W zasadzie w ogóle nie musisz stosować żadnego z opisanych sposobów. To Twój wybór. Niespecjalnie mam Cie zamiar do tego namawiać. Może nadmiar wypadających włosów będzie wystarczającym powodem, by to zrobić.

Dodaj komentarz