Preparat Radia Shampoo

Radia Shampoo – preparat do zniszczonych włosów

Preparaty na łysienie, Recenzje

Preparat Radia ShampooDawno nie było opisu żadnego produktu do włosów, postanowiłem więc to wczoraj zmienić i na cel wziąłem szampon, który przeznaczony jest do walki z częstym problemem dotyczącym fryzury. Radia Shampoo został stworzony, wyprodukowany przez dobrze mi ( jak i stałym czytelnikom bloga) znanego producenta DS Laboratories.

Dlaczego mam zniszczone włosy?

Odpowiedź jest zarazem prosta, ale i jednocześnie skomplikowana. Prosta dlatego, że ogólne czynniki, które taki stan rzeczy powodują są znane. Problem polega na tym, że często ciężko na przysłowiowy pierwszy rzut oka, czy to co spowodowało taki, a nie inny stan fryzury nie jest przypadkiem początkiem dużo poważniejszych problemów. Do czynników niszczących włosy zalicza się między innymi nieodpowiednią dietę, zbyt częste farbowanie, nadużywanie prostownicy i suszarki (czyli mówiąc ogólniej: modelowanie), ale również stres.

Parę słów o Radia Shampoo

I właśnie na takie problemy lekiem ma być dzisiejszy bohater czyli Radia Shampoo. I na początek kilka sell points, że tak się wyrażę, które to zaprezentował producent tego produktu. Potrafi on usuwać substancje chemiczne, które osiadają bezpośrednio na włosach. Są to najczęściej pozostałości po lakierach, ale i innych szamponach. I do takich substancji zaliczyć można silikon, polimery, czy wapno.

Produkt powstał w USA i to też według producenta ma być jego zaletą i w zasadzie ciężko tego odmówić znając inne produkty pochodzące z tej firmy. Preparat wykorzystuje technologię nanosomową (nie on jedyny to tak na marginesie), która w największym skrócie pomaga wchłaniać substancje czynne z szamponu bezpośrednio do mieszków włosowych. Zresztą nawiasem mówiąc to właśnie do nich powinny dostawać się składniki wszelkich preparatów przeznaczonych do odżywiania i regeneracji naszej fryzury,wszak istotą renowacji jest rozpoczęcie całej akcji od reperacji fundamentów.

Jak to działa?

Pierwsze efekty pojawiają się już ponoć po pierwszym zastosowaniu, co jest dość istotnym czynnikiem, który można postawić po stronie zalet tego Radia Shampoo. Jednym z tych efektów jest widoczne rozjaśnienie i zmiękczenie włosów. To dość istotne, bo fryzura kiedy staje się zniszczona charakteryzuje się tym, że często jest sucha i sztywna. Sam szampon jest przeznaczony do codziennego stosowania, a więc zakładam że nie ma jakiś skutków ubocznych,poza pewnie reakcjami alergicznymi na konkretny składnik. To jednak jest już sprawa indywidualna i to od nas zależy sprawdzenie przed zakupem, czy przypadkiem nie jesteśmy na któryś składnik uczuleni.

Sam sposób używania jest banalny i nawet nie ma się co nad nim specjalnie rozpisywać. Ponoć najlepsze efekty daje stosowanie tego szamponu wraz z odżywką, która oczywiście jest specjalnie stworzona jako dodatek do kuracji tym preparatem. Cena co prawda dla niektórych może być duża, zważywszy na to jeśli ktoś jest przyzwyczajony do zwykłych szamponów. Z drugiej jednak strony jeżeli przyjrzymy się cenom preparatów których celem jest rozwiązanie problemów z włosami,a nie tylko ich mycie, to okaże się, że to wcale nie tak drogo.

3 comments

  • Zdaje się, że miałam jakiś czas wstecz szampon z tej firmy. Identyczny- charakterystyczny kształt opakowania i butelki też. Dostałam od siostry na urodziny 🙂 Szampon był do włosów farbowanych chyba, nazywał się NIA. Wiem, że są osoby, które są nim zachwycone, ja nie byłam.
    Zacznijmy od tego, że nie mogłam otworzyć butelki, bo coś było nie tak z otwarciem i do samego końca się z nim męczyłam. No ale to tylko techniczna sprawa. Jeśli o sam szampon chodzi to pierwszy mój zarzut jest taki, że szampon kompletnie nie chciał się pienić i na moje średnio- długie włosy musiałam zużyć go jednorazowo dość sporo. No i był dziwnie rzadki. Może i włosy były po nim lśniące, ale ile ja się odenerwowałam o owyklinałam rozczesując je to moje. No nie dały się normalnie rozczesać. Były potwornie splątane. Prawdopodobnie byłoby lepiej gdybym używała odżywki do kompletu. No ale cóż. Teraz mam szampon z Biovaxu i jestem zadowolona.

  • A zapomniałam dodać, że na plus zdecydowanie można zaliczyć zapach- pachnie prześlicznie i apetycznie 🙂

Dodaj komentarz