Porost włosów

Przyśpieszamy porost włosów

Dbaj o włosy

Porost włosówTemat ten to chyba jednej z częściej poruszanych na forach gdzie pojawia się kwestia pielęgnacji włosów. Różne pytania padają, a odpowiedzi na nie często są niekoniecznie zgodne z prawdą. I dlatego trzeba to zmieniać, chociażby poprzez zbieranie konkretnych porad w jednym miejscu. Takim na przykład jak tu.

Zacznę może od kilku porad, które nasunęły mi się podczas szukania informacji do dzisiejszego wpisu. Rady te może nie będą usystematyzowane, ale bez wątpienia mają one jedną pozytywną cechę: są przydatne.

Porad kilka…

Pamietajcie o tym, aby unikać zbyt drastycznych zmian temperatury. To co dobre jest dla naszego organizmu ( na przykład na przemian zimny i gorący prysznic pobudza naszą skórę), niekoniecznie jest dobre dla naszych włosów. Nie lubią one, ani zbyt gorącego powietrza, ani zbyt zimnego. Najlepiej by było po prostu ciepłe. Stąd też idealnym rozwiązaniem było by nie stosowanie lokówek, prostownic, jak i suszarek. Oczywiście nie należy przesadzać i w drugą stronę. Kiedy raz na jakiś czas użyjecie wyżej wymienionych to nic się Waszym włosom nie stanie.

Dieta to kolejny aspekt kuracji na wzrost włosów. Zdaje sobie sprawę, że piszę o tym często,ale to naprawdę ważna kwestia. Im zdrowszy nasz jadłospis tym lepiej dla naszych włosów, paznokci, skóry i całego w zasadzie organizmu.

Dbaj o włosy. I nie chodzi tutaj tylko o używanie konkretnych preparatów, bo o tym poniżej. Mało osób zdaje sobie sprawę, że niezmiernie ważne jest regularnie podcinane fryzury. Nie można dopuścić do tego, aby się rozdwajały i łamały.

Kuracja na przyśpieszanie porostu włosów

To temat rzeka, zreszta już pewien jego aspekt był przeze mnie na blogu poruszany. Ciężko tak w jednym wpisie zawrzeć wszystko co takiej kuracji potrzeba. Z jednej strony istotne są wspomniane powyżej rady, a z drugiej konkretne preparaty przeznaczone do pielęgnacji fryzury. Tu też ważne jest rozróżnienie na to co możemy kupić w drogeriach, czy aptekach i na to co sami przygotujemy w zaciszu domowym z tego co znajdziemy (czasem niemal dosłownie).

Nie pomogę Wam w kwestii wyboru konkretnego preparatu, bo tak naprawdę każdemu pasować będzie co innego. Jedyne co mogę podsunąć to kwestia dotycząca składu takich produktów. Jeśli stoicie przed półką z szamponami, odżywkami itd. to wybierajcie te, które mają naturalny skład, albo jak najwięcej takich składników. Chemia niszczy włosy.

I to właśnie z tego też powodu w zasadzie wszystkie domowe kuracje (przynajmniej te, które ja znam) opierają się o naturalne składniki z nielicznymi wyjątkami. Przepisów na domowe maseczki znajdziecie w sieci mnóstwo. Nie ma sensu wypróbowywać wszystkich, bo to do niczego nie prowadzi. Najlepiej skupić się się na kilku (2-3) z nich. Oczywiście tych, które w Waszym przypadku zadziałają.

Tytułem podsumowania powiem – co chyba widać po powyższym tekście – nie jest łatwym prawidłowe dbanie o fryzurę. Wymaga to od nas nieco zaangażowania i pewnych kosztów, ale w zasadzie co ich nie wymaga?

PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ: SKŁAD PREPARATÓW

Dodaj komentarz