Przyczyny wypadania włosów u kobiet

Łysienie u kobiet

Co prawda tekst ten mogą przeczytać i panowie, bo i w ich przypadku wymienione powody mają rację bytu. To jednak u kobiet występują one zdecydowanie częściej. Jakie to przyczyny? Już wymieniam.

wlosy

Co jadam?

Takie pytanie powinno się pojawić, gdy leci Wam za dużo włosów (będziecie wiedziały, kiedy ma to miejsce). Z pewnym prawdopodobieństwem może być za to odpowiedzialne, to co znajduje się na Waszym talerzu, lub dokładniej: to czego na nim nie ma. Skóra i włosy potrzebują pewnych konkretnych składników. Bez nich może być problem. To między innymi siarka. Zresztą jest ona nie tylko ważna dla nich, ale dla całego organizmu. Siarki szukajcie przede wszystkim w produktach wysokobiałkowych. Mają jv też pewne warzywa. Aby je znaleźć, trzeba przede wszystkim zdać się na… węch. Gotowany kalafior i kapusta nie mają zbyt przyjemnego zapachu. To właśnie dzięki obecności związków siarki.

W diecie może Wam brakować też innych składników, które są istotne dla włosów. To chociażby cynk. Jego niedobór zauważycie nie tylko w stanie fryzury, ale i na skórze. Ten z kolei pierwiastek to przede wszystkim owoce morza, ale też i kasza gryczana, czy niektóre rośliny strączkowe. Zwróćcie też uwagę na ilość witamin w Waszej codziennej diecie. Mowa tutaj między innymi o tej oznaczonej literą A. Jej niedobór może skutkować wypadaniem włosów. Generalnie rzecz biorąc takie niedobory nie zdarzają się zbyt często. Są jednak możliwe. Związane mogą być między innymi z radykalnym i częstym odchudzaniem. Warto na to zwrócić uwagę.

Czy “zjada” mnie stres?

To kolejne pytanie bez którego się nie obędzie, jeśli tracicie w dużych ilościach włosy. Wpływ stresu jest skomplikowany i nie zawsze oczywisty. Przede wszystkim, co już parę razy podkreślałem, chodzi o sytuację w której jest on przewlekły. Za idealny przykład tutaj praca. Jeśli macie z nią problemy (wymagający szef, nadmiar zajęć), to stres prędzej czy później Was dopadnie. W związku z jego działaniem w organizmie zaczyna się problem z hormonami. Ich funkcjonowanie przestaje być regularne, a to może mieć wpływ między innymi i na stan skóry i włosów. No więc: czy „zjada Was stres”?

Inne pytania i przyczyny

Powodów wypadania włosów może być naprawdę. Czasem są one niekoniecznie oczywiste, ale też zwykle mało groźne. Za przykład posłuży tutaj związywanie włosów. Można je określić jako “mechaniczna przyczyna”. Osłabiacie w ten sposób włosy. Konsekwencją może być ich nadmierna utrata, ale sam ten proces szybko się kończy. Nieco gorzej w tej kwestii wygląda „wypadanie włosów na własne życzenie”. Co to oznacza? To grupa przyczyn, które związane są ze stylizacją, ale też i pielęgnacją. Częste używanie suszarki i lokówki, to większe ryzyko wypadania włosów. W podobny sposób działa i farbowanie. W pewnym stopniu problemem mogą być też kosmetyki do pielęgnacji włosów. Tutaj oczywiście istotne są kwestie indywidualne. W największym skrócie nie u każdej osoby dany kosmetyk wywoła taki skutek. To nie wszystkie możliwe przyczyny wypadania włosów, ale o tym innym razem.

Dodaj komentarz