Przeszczep włosów u kobiet

Łysienie u kobiet

Takim to tematem postanowiłem się dzisiaj zająć. Przeszczep włosów kojarzy się z mężczyznami. Nie ma w tym nic dziwnego, to panowie zwykle korzystają z tego typu usług, bo jednak częściej cierpią na łysienie w przypadku którego to jest jednym z rozwiązań. Jak to jest u kobiet?

Łysienie u pań

Temat z jednej strony skomplikowany, a z drugiej w sumie dość prosty (jeśli chodzi o najczęstsze przyczyny wypadania włosów). Na pewno problem łysienia u kobiet ma gorsze „przełożenie” na psychikę. Widok mężczyzny bez włosów nie robi na nas żadnego wrażenia. W przypadku kobiet sprawa wygląda nieco inaczej. No, ale nie na tym się będziemy skupiali. Jeśli chodzi o przyczyny utraty włosów, to u kobiet zwykle jest to związane z dietą (czy raczej częstymi głodówkami), stresem i przesadną stylizacją. Sporo do powiedzenia mogą mieć też hormony.

Jeśli miałbym to bardziej fachowo opisać, to u pań najczęściej występuje łysienie rozlane. Co to oznacza? Utratę włosów na całej głowie. W pewnym momencie może być to widoczne. Nie oznacza to zawsze łysych miejsc, ale może się to zdarzyć. Natomiast jak wiadomo nie wygląda to jak u mężczyzn. Z drugiej strony, lepsze chyba łyse miejsce, niż pozostałości fryzury, pojedyncze pasma włosów.

W przypadku kobiet może też dochodzić do nieznacznej „recesji” włosów. W tej sytuacji zmniejszenie objętości fryzury może być niewidoczne na pierwszy rzut oka. Tak naprawdę dopiero „organoleptyczne” sprawdzenie włosów pozwoli nam to zauważyć. Może też pojawić się znaczna utrata gęstości i objętości fryzury. W takiej sytuacji zwykle rozpoczyna się to tuż za linią włosów na czole. Ta utrata gęstości i objętości rozszerza się potem ku górnej części głowy.

Przeszczep u kobiet

Istnieje taka możliwość. Nie będzie ona niestety tania. Jest kilka rodzajów przeszczepu wykonywanych w naszym kraju. Jedna z nich jest metoda określona jako STRIP. Na czym ona polega? Pobiera się jednorazowo większą dawkę włosów z miejsca, które określa się jako „dawcze”. Taka metoda zakłada uzyskanie nieuszkodzonych mieszków. Pobiera się kawałek skóry. Następnie jest on dość precyzyjnie cięty na kawałki. Potem przygotowuje się otwory w których krok po kroku umieszcza się mieszki. Pojedynczo. Jest więc trochę pracy przy tym;).

Inna metoda przeszczepu określana jest jako FUE. To sposób, który zyskał sporą popularność w ciągu ostatnich kilka lat. Metoda ta polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych. W miejscach pobrania pozostają tylko mikroskopijne blizny. Metoda ta pozwala też na przeszczepienie komórek macierzystych włosów.

Jak niestety wspomniałem to sposoby nietanie. Alternatywą dla przeszczepu mogą być między innymi zabiegi mezoterapii (też jednak trochę będzie trzeba za nie zapłacić). Innym sposobem są preparaty na łysienie u kobiet. Mają one różne działanie i przede wszystkim skład. Wiele też zależy od stopnia łysienia. Przykładowo jeśli problem nie jest bardzo zaawansowany, to rozwiązaniem może być szampon Revita.

Można go nabyć tutaj

Dodaj komentarz