Przeszczep włosów – System S.A.F.E.R.

Leczenie łysienia

To jedna z najdroższych metod ratowania fryzury. Wciąż poddawana dyskusji jest jej skuteczność. Na pewno nie można odmówić, że jest ona doskonalona. Jednym z tego przykładów jest dzisiejszy bohater.

lek

Krótka historia przeszczepu włosów

Pierwsza próba takiego ratowania fryzury została podjęta jeszcze w XIX wieku. Wtedy próbował się z tym problemem zmierzyć niemiecki naukowiec. Kolejna została podjęta w 1939 roku. Odpowiedzialny był za nią japoński lekarz Okuda. Co prawda jego metoda nie przyniosła jakiś spektakularnych efektów, ale była potem przez lata udoskonalana. Była ona o tyle ciekawa, że skupiała się nie na pojedynczych włosach, ale kawałkach skóry głowy.

Prawdziwa rewolucja dokonała się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy to pojawiły się mikroimplanty. Nie zmieniło to jednak samego sposobu przeprowadzania tego zabiegu. Jedna z nowych metod określana jest jako FUE. To sposób dużo bardziej precyzyjny od stosowanych do tej pory. Jest też szybszy.

Czym jest system S.A.F.E.R?

Jest można powiedzieć powiązany ze wspomnianą wyżej metodą FUE. Nasz bohater to nic innego jak opracowane przez francuską firmę urządzenie, która w pewien sposób automatyzuje sam proces przeszczepu. Jedną z jego zalet jest to, że zmniejszono ryzyko uszkodzenia w okolicach miejsc gdzie przeprowadzany jest przeszczep. To jednak nie wszystko. Mniejsza jest też szansa na uszkodzenie samego przeszczepianego włosa (z jednym “ale”, o czym dalej). W przypadku tego systemu możecie się spotkać z określeniem metoda „no touch”. Sama ingerencja ma miejsce tylko do 1 mm.

Kolejna zaleta to skrócenie czasu przeszczepu włosów. To między innymi dzięki metodzie pozyskiwania materiału do przeszczepu. Spotkacie się z różnymi danymi. Najczęściej jednak pojawia się przedział między 50-60% czasu mniej. Przyznacie, że robi to wrażenie.

Materiał do transplantacji jest zasysany przez specjalną tubę. I tutaj pojawia się pierwszy problem. W całym procesie dość ważną rolę odgrywa suche powietrze. To niestety może uszkadzać materiał do transplantacji. Dlatego tak często podkreśla się, że sam zabieg powinien być wykonywany przez specjalistę.

Gdzie w Polsce wykorzystuje się taki sposób?

Jednym z takich miejsc jest klinika Zawodny Estetic. Mieści się ona w Szczecinie. Niestety jak w przypadku tego typu zabiegów, musicie się przygotować na naprawdę spory wydatek. I to podstawowy minus tej metody.

Dodaj komentarz