Przeszczep włosów – jedyne rozwiązanie dla łysiejących mężczyzn?

Leczenie łysienia

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu tak to przedstawiono. Co prawda i sama koncepcja przeszczepu była wtedy w powijakach, ale z drugiej strony ciężko było znaleźć inne rozwiązania (poza naturalnymi sposobami). Raczkował wtedy też przecież i minoxidil, używany w Rogaine, chyba najbardziej znanym preparacie na łysienie. Teraz mamy zdecydowanie więcej możliwości.

lek

Parę słów o przeszczepie

Oczywiście na przestrzeni lat zmieniła się technika przeprowadzania tego typu zabiegów. Powstały również nowe, nazwijmy to technologie, które zmieniły podejście do przeszczepu. Pierwszy zabieg przeprowadzono w 1959 roku. W latach osiemdziesiątych pojawiła się koncepcja mikrowszczepów. A w 90 z kolei pojawił się pomysł tzw. zespołów mieszkowych. Sam zabieg wywołuje wciąż mieszane uczucia. Przede wszystkim dlatego, że nie wiele o nim wiemy. Mamy więc jakieś swoje wyobrażenia. Nie będziemy się tutaj w tym miejscu na tym skupiać.;). Obecnie stosowana jest między innymi metoda określana skrótem FUE. Powiązana jest ona ze wspomnianymi zespołami mieszkowymi. Te ostatnie pobierane są indywidualnie. W czasie jednej takiej operacji może być aż do 2000 przeszczepów. W przypadku tej formy leczenia łysienia, bez wątpienia nie zmieniła się jedna rzecz – wysoka cena. Niestety. Dla wielu to kwestia nie „do przeskoczenia”. Stąd właśnie poszukiwane alternatyw. Oczywiście skutecznych.

Może preparat z minoxidilem?

To jedna z możliwych opcji dla osób, których nie stać na przeszczep. Wspominany już we wstępie minoxidil, to jeden z bardziej znanych sposobów na łysienie androgenowe. Nie można mu na pewno odmówić skuteczności. Niestety ma pewne skutki uboczne. I to już jest problem. Zresztą w przypadku mężczyzn walczących z łysieniem często tak było. Do pewnego momentu środki stosowane na ten problem, obarczone były dużym ryzykiem skutków ubocznych. Wspomniany minoxidil ma na przykład negatywny wpływ na ciśnienie. Oczywiście producenci starali się zminimalizować możliwość wystąpienia skutków ubocznych, ale jednak są. A, jeśli chodzi o konkretny preparat z minoxidilem, to na przykład możecie wybrać Rogaine.

Naturalny preparat na łysienie

Możecie również wybrać inne rozwiązanie. Minoxidil jest inhibitorem DHT – de facto bezpośredniej przyczyny łysienia typu męskiego. Istnieją również naturalne rozwiązania, ukrócające szkodliwe działanie wspomnianej pochodnej testosteronu. Jednym z nich jest… pokrzywa. Tak, dokładnie ten „chwast, który parzy”. Jest ona na tyle skuteczna, że wykorzystuje się ją w preparat na łysienie. Profolan – to jeden z popularniejszych produktów tego typu . Występuje w nim też skrzyp. Druga, bardzo skuteczna roślina w walce z wypadaniem włosów. Oba te naturalne składniki najlepiej sprawdzają się, gdy są razem.

Trzecim składnikiem – uzupełniającym rewolucyjną formułę Grow3 – jest l-cysteina. To niezwykle istotne z punktu widzenia naszego organizmu aminokwas. W tym oczywiście i dla mieszków włosowych. Odżywia i odnawia on komórki.

Preparat Profolan w promocyjnej cenie można nabyć tutaj

Dodaj komentarz