Przeszczep włosów – co warto wiedzieć?

Leczenie łysienia mężczyzn

To metoda, często określana mianem ostatecznej. Wokół przeszczepu włosów narosło wiele mitów, które mimo szerokiego dostępu do informacji, wciąż pokutują. Co warto wiedzieć o przeszczepie?

Wysoki koszt

Zacznę od tej najgorszej informacji. Nie spodziewajcie się, że uda się Wam zrobić to po kosztach. Niestety przeszczep włosów sporo kosztuje. To dokładnie ile za to zapłacicie, zależy oczywiście od kilku czynników. Wybór kliniki w której cały proces zostanie przeprowadzony jest jednym z nich. Kolejnym to metoda na jaką się zdecydujecie. Wpływ może mieć też stan w jakim znajduje się Twoja fryzura. To w jakim stopniu rozprzestrzeniło się łysienie.

Efekty?

Trzeba na nie poczekać;). Włosy muszą same odrosnąć. Pierwsze efekty powinny się pojawić po kilku miesiącach. Wszczepiasz sobie wszak mieszki włosowe, które będą produkować włosy. Istotne jest też to, że pojawia się różny czas po którym faktycznie widać pełny efekt. Najczęściej wymienia się 9 do 12 miesięcy.

Nowe technologie

To trzeba zapisać po stronie zalet. Chociaż nowsze metody to niestety zwykle wyższy koszt. Nie zmienia to jednak tego, że od lat pracuje się nad coraz lepszymi sposobami przeszczepu włosów. Wciąż jednak w tej materii jest sporo do zrobienia. Nie zmienia to jednak tego, że od pierwszego przeprowadzonego przeszczepu (miało to miejsce w 1959 roku), wiele się w tej materii zmieniło. Chociażby to, że zaczęto stosować w tym procesie roboty.

Jedną z nowszych metod jest S.A.F.E.R. W największym skrócie polega ona dość precyzyjnym pobieraniu mieszków włosowych przy pomocy specjalnej igły. Co ma to dawać? Ten sposób ma zapobiegać uszkadzaniu mieszków.

Wciąż jednak jest to metoda inwazyjna. Dla osób, które niekoniecznie chcą się zdecydować na taki sposób, a przy okazji chcą powalczyć o włosy za dużo mniejszy koszt, istnieją inne rozwiązania. Co też istotne to metody wciąż rozwijane. Najnowszym sposobem jest formuła GROW3, która została użyta w preparacie Profolan. Innowacyjna metoda pozbawiona skutków ubocznych, a precyzyjnie uderzająca w źródło problemu. Oparta o naturalne składniki, dobrane w odpowiednich stężeniach. Więcej na temat Profolanu możecie przeczytać na stronie producenta.

Dodaj komentarz