Przeszczep włosów to tak zwana medycyna estetyczna

Przeszczep włosów – ostateczna ostateczność?

Leczenie łysienia

Przeszczep włosów to tak zwana medycyna estetycznaNo właśnie w końcu temat, który z jednej strony jest dość kontrowersyjny i traktowany całkiem poważnie. Z drugiej strony osoby poddające się przeszczepowi włosów są wyśmiewane. Dowód? A pamiętacie co się działo, jak premier Berlusconi dokonał takiego zabiegu? Najłagodniejszym komentarzem było stwierdzenie, że próbuje się na siłę odmłodzić. Spróbuję jednak do tematu transplantacji podejść rzeczowo.

Zacznę od końca, czyli od samego zabiegu. Zazwyczaj trwa on od 3 do 8 godzin (czas jest oczywiście uzależniony od ilości przeszczepianych włosów) i jest przeprowadzany pod miejscowych znieczuleniem. Dodatkowo pacjentowi podawane są doustne leki, gdyż jest on cały czas podczas zabiegu przytomny. W zasadzie poza świadomością przeprowadzanej transplantacji nie ma żadnych negatywnych odczuć związanych z tym, że jednak lekarz dokonuje pewnych ingerencji na naszej skórze. Często okolicą z którego pobierane są włosy jest tylna część głowy. Wynika to z bardzo prostej przyczyny. To w tym miejscu są one najmocniejsze, gdyż najmniej narażone są na działanie DHT. Miejsca w których umieszczane są przeszczepy są w zasadzie niewidoczne, gdyż nakłucia dokonywane są za pomocą małych igieł.

Sam zabieg transplantacji jest w zasadzie bezpieczny, ale oczywiście jak po każdym zabiegu chirurgicznym mogą pojawiać się zaburzenia pooperacyjne. Jednak w tym wypadku są one naprawdę niezmiernie rzadkie. Bez wątpienia pacjent po przeszczepie odczuwa ból w okolicy z której pobierano włosy. Może również pojawić się obrzęk występujący na głowie. W początkowej fazie występują również strupki, aczkolwiek są one dość małe.

Największym zdziwieniem może się okazać to, że po mniej więcej dwóch tygodniach włosy które zostały przeszczepione… wypadają. Jest to jednak naturalne proces i nie ma się co tym przejmować. Tak naprawdę w transplantacji chodzi o to, aby mieszki włosowe przyjęły się w nowym miejscu i zaczęły produkować nowe i zdrowe włosy. I taka sytuacja będzie miała miejsce po około 14 tygodniach kiedy mieszki dotychczas będące w stanie spoczynku, zaczną działać.

Cenowo wygląda to dość różnie, ale jasno mogę stwierdzić, że nie jest to zabieg dla wszystkich i nie jest on tani. Najniższa kwota jaką udało mi się znaleźć to 3 tysiące złotych, ale zakładam, że można taniej. Na pewno można dużo drożej, bo widziałem nawet 16 tysięcy. Sporo zależy od stopnia skomplikowania zabiegu i czasu jego trwania.

2 comments

  • Fajny tekst, ale mógłbyś podać nieco więcej na temat cen i klinik w których się takie przeszczepy wykonuje? Szczególnie w okolicach Mielca i Tarnobrzega. Nie wgłębiając się w szczegóły zastanawiam się bardzo poważnie nad przeszczepem. Mimo, że jestem człowiekiem bardzo młodym włosy już straciłem w wypadku i to chyba jedyna droga do ich odzyskania. Jeszcze bym się nieco chciał nimi pocieszyć;] Zanim dopadnie mnie łysienie.

  • Już Ci odpowiadam. Myślę, że ceny które podałem są również miarodajne dla województwa podkarpackiego, ale tak naprawdę wszystko zależy od skomplikowania zabiegu.
    Kojarzę trzy miejsca, wszystkie w Rzeszowie (ale to pewnie nie jedyne na Podkarpaciu). Są to Hair Med (ul. Kopisto), Max Med NZOZ i Medical Hair na Slowackiego. W tym pierwszym konsultacje są na pewno bezpłatne, czyli można przyjechać i dowiedzieć czy po pierwsze są jakieś przeciwwskazania do zabiegu no i ile będą kosztować.

Dodaj komentarz