Przegląd ziół wspomagających włosy cz. 3

Łysienie u mężczyzn, Naturalne sposoby na łysienie

Zdaję sobie sprawę z tego, że dwa teksty, które ukazały się do tej pory (a możecie je przeczytać tutaj i w tym miejscu) nie wyczerpały tematu roślin pomocnych dla fryzury. Przed Wami część trzecia. Nie obiecuję, że ostatnia:).

Tatarak

Nie „powala” swoim wyglądem. Ot zwykła roślina porastająca okolice wody (m.in. strefę przybrzeżną). Na terenie Polski prawdopodobnie pojawiła się w czasie najazdów tatarskich (stąd miała by się wywodzić nazwa). Jakie ma właściwości? Po pierwsze poprawia on apetyt. Kłącze tej rośliny pomaga w rzucaniu palenia. Odwar z niego to działanie bakteriobójcze. I właśnie z tego powodu można go stosować na przykład przy problemach skórnych. Tatarak pomaga w walce z łupieżem. Roślina ta wzmacnia włosy. Hamuje ich wypadanie. Odświeża skórę głowy. Poprawia jej ukrwienie. To też istotne, jeśli chcecie bronić swoich włosów.

Skrzyp

Podobnie jak opisywana ostatnio pokrzywa, dobrze znana wszystkim tym, którzy mieli problem z wypadaniem włosów. Skrzyp polny to ogromna dawka krzemu dla fryzury. Bardzo często roślina ta jest wymieniana w kontekście porostu nowych włosów. I to prawda. Te nowe włosy (tak jak i pozostałe oczywiście) będą grubsze i lśniące. Często o roślinach mówi się tylko w kontekście wypadania włosów u kobiet, skrzyp akurat pomaga i w męskim łysieniu (można go znaleźć w najlepszym naturalnym preparacie o nazwie Profolan). Skrzyp ma działanie moczopędne. Dzięki temu pomaga pozbyć się z organizmu toksyn. Pomaga też gojeniu ran. Wymienia się go jako naturalne rozwiązanie wspomagające produkcję czerwonych krwinek.

Mięta pieprzowa

Ta znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości pomocnych przy problemach żołądkowych. Liście mięty zawierają sporo cennych składników. To między innymi witamina A i C. Oprócz tego pierwiastki. Z tych godne uwagi są żelazo i magnez. W jaki sposób mięta pomaga na włosy? Jeśli macie problem z przetłuszczającą się fryzurą, to ta roślina jest dla Was. Najlepiej wykorzystać ją w postaci płukanki. Pomaga także przy łupieżu. Mięta pieprzowa odżywia skórę głowy. Wskazaniem do wykorzystania tej rośliny są podrażnienia, które się na niej pojawiły.

Dodaj komentarz