Pokrzywa na wypadanie włosów

Przegląd ziół wspomagających włosy cz. 2

Łysienie u mężczyzn, Naturalne sposoby na łysienie

Z pierwszej części możecie dowiedzieć się między innymi o tym jak lawenda wpływa na fryzurę. Oczywiście roślin, które mogą być pomocne, jest zdecydowanie więcej. Poniżej chociażby pokrzywie. Walczącej z męskim łysieniem:).

Łopian

Zanim jednak o niej, to o roślinie, która bez większego problemu spotkacie praktycznie na całym obszarze Polski. W górach jest jej trochę mniej. W Polsce występują cztery gatunki tej rośliny. Nas tutaj najbardziej interesuje łopian większy. W medycynie naturalnej jest on wykorzystywany od długiego czasu. Korzeń łopianu pomaga między innymi na trawienie. Pomaga przy cukrzycy. Stosowany jest na bóle reumatyczne. W jaki sposób pomaga włosom? Przede wszystkim przyda się w przypadku gdy męczy Was łojotokowe zapalenie skóry. To ostatnie może powodować wypadanie włosów. Łopian pomoże również przy łupieżu. Polecany jest na choroby skóry (np. trądzik).

Pokrzywa

Chyba, obok skrzypu, najczęściej wymieniana w kontekście walki z wypadaniem włosów. Tym spowodowanym przez niedobory żywieniowe, nieprawidłową pielęgnację i stres. To jednak nie wszystko. Pokrzywa jest niezwykle skutecznym inhibitorem DHT. Ten ostatni związek to aktywna forma testosteronu. Odpowiada za łysienie androgenowe (czyli męskie). Ekstrakt z pokrzywy o odpowiednim dużym stężeniu – powstrzymuje jego działanie. Tak można walczyć z męskim łysieniem. Najlepszy preparat w którym jest obecna pokrzywa to Profolan (lepiej możecie go poznać na stronie producenta i z mojej recenzji🙂 )

Szałwia lekarska

Roślina, która ma naprawdę wiele umiejętności. Pochodzi z terenów nad Morzem Śródziemnym. Szałwię stosowano już w Starożytności. Była nawet uznawana za roślinę magiczną. Miała on uchronić przed ukąszeniem węża. Obecnie stosuje się ją przy nadmiernym poceniu. Pomoże też, jeśli boli Was gardło. Szałwia jest polecana jako sposób na trudno gojące się rany. Napar z tej rośliny to dobry pomysł na biegunki. A na włosy? Przede wszystkim działa stymulująco na mieszki włosy. W pewnym stopniu odżywia też fryzurę. Wzmocni włosy. Pomoże też zapobiegać podrażnieniu skóry głowy. To w kontekście ratowania włosów przed nadmiernym wypadaniem dość istotna umiejętność.

Dodaj komentarz