Przegląd ziół wspomagających włosy cz. 1

Dbaj o włosy, Naturalne sposoby na łysienie

Chciałem podzielić się z Wami zestawem roślin, które sam znam i wiem, że pomagają na fryzurę. Mają one przeróżne działanie. Często wpływ na włosy nie jest ich najważniejszą umiejętnością. Niektóre z roślin są ogólnie znane, inne mogą być niespodzianką.

Lawenda

I zaczniemy od rośliny, która niekoniecznie jest kojarzona z włosami. Przede wszystkim lawenda jest wykorzystywana w przemyśle perfumeryjnych i kosmetycznym. Jeśli dobrze rozejrzycie się po sklepowym półkach, to wypatrzycie mydła, żele i odświeżacze o charakterystycznym dla tej rośliny zapachu. Olejek lawendowy pomaga w walce z trądzikiem. Generalnie roślina ta ma pozytywny wpływ na skórę. Jeśli chodzi o włosy, to lawendę wymienia się zwykle w kontekście walki z łupieżem i likwidacją grzybicy. Może być to pomocna przy stanach zapalnych skóry.

Żywokost lekarski

Ta roślina wymieniana jest przede wszystkim w kontekście wspomagania kości. Jest to naturalny sposób, który pomaga na kontuzję. W pewnym sensie „wyciąga” opuchliznę. Wiem, że roślina ta polecana jest również na bóle reumatyczne. Żywokost stosuje się przy zapaleniach stawów i kości. W jaki sposób roślina ta pomaga w przypadku włosów? Przede wszystkim przyda się w przypadku gdy fryzura jest wyraźnie przesuszona. Żywokost zmniejsza ten problem. Dodatkowo zapobiega łamliwości.

Prawoślaz lekarski

To roślina o bardzo bogatej historii. Znana i stosowana była już w Starożytności. Obecnie przede wszystkim kojarzona jest z infekcjami górnych dróg oddechowych. Spotkacie ją w tabletkach i syropach na gardło. To jednak nie wszystko. Jeśli macie problem z zapaleniem skóry, to przyda się Wam napar z tej rośliny. Pomoże też w przypadku oparzeń związanych z opalaniem. Jeśli ktoś chce wzmocnić paznokcie, to wspomniany napar również pomoże. Jak roślinę tę można wykorzystać w przypadku włosów? No cóż, tak jak żywokost, prawoślaz jest przeznaczony do fryzury suchej. Najprościej będzie nim je płukać. Dzięki temu można nawilżyć włosy. Prawoślaz pomaga też w regeneracji naskórka. Ma w sobie sporo witamin. A, C, E i grupę B. Ta ostatnia jest niezwykle ważna dla włosów. Z pierwiastków, które się im przydadzą – cynk.

Dodaj komentarz