Przeciwdziałanie i leczenie łysienia

Dbaj o włosy

Problem dorósł już do tego, że domowe metody przestały na niego działać. Czas więc wziąć się za bary. Jakie są możliwości? Jest ich naprawdę sporo. Część z nich jest obecnie na etapie badawczym (za przykład, który zresztą niedługo opiszę, posłuży… wykorzystanie pszczół do leczenia łysienia) i nie wiadomo, kiedy będą ogólnodostępne. Inne są w zasadzie na wyciągnięcie ręki (klawiatury 🙂 ).

vivicomb

Technologia LLLT

Zaczniemy od grzebienia. Nie jednak takiego „zwykłego”, a Vivicomb. To dokładniej rzecz mówiąc laserowy grzebień. Wykorzystuje wspomnianą technologię LLLT. Polega ona na naświetlaniu mieszków włosowych. To właściwie pewnego rodzaju fototerapia. Celem całego procesu jest wzmocnienie metabolizmu komórek, a więc w sumie wpłynięcie na ich aktywność. Co dzięki temu mamy uzyskać? Przede wszystkim powstrzymanie wypadania włosów. Po drugie porost. Po trzecie wzmocnienie włosów, co przy łysieniu jest sprawą dość istotną. Kuracja musi trwać co najmniej 8 tygodni. Naświetlanie powinno odbywać się 3 do 4 razy w ciągu tygodnia. Cena niestety robi wrażenie, ale jak wynika z informacji nie na wszystkich, skoro w związku z zainteresowaniem, trzeba swoje odczekać (około 4 tygodni).

spectral_dnc_n

Spectral.DNC-N

Nazwa być może nie przyciąga uwagi, ale nie to jest najważniejsze. Głównym składnikiem w tym preparacie Nanoxidil. Skojarzenia z minoxidilem? Jest owszem podobny, aczkolwiek ma między innymi jeden łańcuch węglowy mniej. Co to oznacza? Nanoxidil ma chociażby mniejsze ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, niż minoxidil. Sam preparat hamuje wypadanie i stymuluje porost włosów. Przy okazji je odżywia. Jak się go stosuje? W dość prosty sposób. Wystarczy spryskać łysiejące miejsca. 2 razy dziennie. Spectral.DNC-N jest zdecydowanie tańszym (ale też ustalmy innym) rozwiązaniem, niż wspomniany laserowy grzebień.

foligain_hair_loss

Foligain for Hair Loss

Na koniec tego krótkiego przeglądu kapsułki. Foligain for Hair Loss zawiera inhibitory DHT. Ten ostatni to dihydrotestosteron, czyli główny winowajca męskiego łysienia. Co to za inhibitory? Pierwszy to wyciąg z palmy sabałowej (często stosowany w preparatach na łysienie). Drugi to beta-sitosterol. Foligain for Hair Loss, to także wyciąg z pokrzywy, cynk, czy witamina B6. Składniki wspomagające włosy. Sposób użycia tego preparatu jest prosty. Jedna lub dwie kapsułki dziennie. Cena samego preparatu jest „przyswajalna”, szczególnie na tle całej masy produktów za które często trzeba zapłacić spore pieniądze.

Dodaj komentarz