Sposoby na porost włosów

Proste sposoby na porost włosów

Porost włosów

Takich rozwiązań znajdziecie mnóstwo w sieci. Problem polega na tym, że wiele takich sposobów na porost włosów… po prostu nie działa. Wybrałem więc dla Was wyłącznie te sprawdzone i skuteczne.

Nasiona kozieradki

To jeden z częściej wymienianych sposobów na porost włosów. Tylko kupcie sobie zmielone nasionka kozieradki. Do tego gorąca woda. Łyżeczkę nasion zalewacie wspomnianym wrzątkiem. Czekacie parę minut. A potem przesiewacie całość. Płyn możecie przetrzymać do 7 dni w zamkniętej butelce.

W jaki sposób stosować nasiona kozieradki? Wystarczy płyn wciera się w skórę głowy. Można zostawić na noc, lub po mniej więcej godzinie dokładnie zmyć głowę. Pierwsze baby hair mogą się pojawić nawet po 2 tygodniach.

Sok z cebuli

To również jeden z częściej wymienianych sposobów na porost włosów. Do tego ustalmy – tanio. Wystarczy zetrzeć cebulę. Uzyskany sok wcieramy w skórę głowy. I to w zasadzie wszystko. No, ewentualnie można zrobić masaż skóry głowy. Sok z cebuli w taki sposób należy stosować regularnie.

Dlaczego w ogóle ma być on pomocny na porost włosów? Bo cebula zawiera spore ilości siarki. Koniecznie przeczytajcie dlaczego to pierwiastek istotny dla włosów.

Ocet jabłkowy

Ma on mnóstwo ciekawych właściwości. Polecany jest między innymi jako wspomaganie odchudzania. Nas tutaj najbardziej interesuje wpływ na stan skóry głowy. Otóż wyrównuje on jej pH. Do tego oczyszcza skórę głowy. Co – uwierzcie mi na słowo – jest niezwykle istotne przy utrzymaniu fryzury w dobrej kondycji. Z octu jabłkowego przygotujemy płukankę. Przepis na nią jest banalny. Na jedną cześć octu przypadają 3 wody. I tyle:).

Skrzypokrzywa

Prosty w przygotowaniu napój jest nie tylko sposobem na porost włosów, ale i powstrzymanie ich wypadania. Obie rośliny mają ogromne właściwości. Między innymi dzięki obecności dużej ilości krzemionki. Pokrzywa dodatkowo jest najlepszym naturalnym inhibitorem DHT. Dzięki tej umiejętności jest on polecany jako rozwiązanie na męskie łysienie.

Skrzyp odpowiada w tej kooperacji za wspomaganie porostu włosów. W jaki sposób przygotować taki napój? Podobnie jak w przypadku wyżej opisanych rozwiązań przepis jest banalny. Po łyżeczce suszu z obu roślin zalewacie wrzątkiem. Kluczem do działania jest regularnie stosowanie skrzypokrzywy.

Dodaj komentarz