Sposoby na porost włosów

Proste sposoby na porost włosów cz. 2

Porost włosów

Parę dni temu pojawiła się pierwsza część tej serii. Dowiecie się z niej między innymi dlaczego warto postawić na nasiona kozieradki. Dzisiaj kolejne proste sposoby na porost włosów.

Zielona herbata

Możną ją pić i dzięki temu dostarczać do organizmu sporej ilości przeciwutleniaczy. I przez wspomagać również stan skóry głowy. Zieloną herbata zalicza się do grupy jednych z częściej wymienianych sposobów na porost włosów. Wystarczy ją zaparzyć:). Kiedy już nieco przestygnie, użyć do płukania włosów. W ten sposób nie tylko wspomagacie porost, ale również ochronicie się przed nadmiernym wypadaniem tych ostatnich. Przy okazji stosowania tej płukanki warto zrobić sobie masaż skóry głowy.

Drożdże

Je również – podobnie jak zieloną herbatę – można wykorzystać na dwa sposoby. Po pierwsze 1/3 kostki drożdży rozpuszczamy w gorącej wodzie. Czekamy aż ostygnie i pijemy. W smaku straszne, ale to jeden z lepszych sposobów na porost włosów. Między innymi dzięki temu, że drożdże zawierają sporo witamin z grupy B. A te są niezbędne dla fryzury. Można również stosować drożdże bezpośrednio na włosy. Sam w taki sposób ich nie stosowałem, ale znam zwolenników i zwolenniczki takiej metody.

Sok z brzozy

Kolejny prosty sposób na porost włosów. Chociaż zwykle sok wymienia się raczej w kontekście wspomagania odporności. My przygotujemy płukankę z niego. Jest on dość prosty. Szklankę suszu z liści brzozy należy zagotować w wodzie (pół litra wystarczy). Po kilku minutach odstawiamy i przykrywamy. Ile czekać? Wystarczy 10 minut. Przecedzamy i możemy stosować jako płukankę. Sok z brzozy nie tylko wspomaga porost ale i odżywia mieszki.

Korzeń łopianu – sposób na porost włosów

Bez wątpienia jeden z najczęściej polecanych. Dlaczego korzeń łopianu jest pomocny? Zawiera w sobie sporo siarki, a także witaminy C. Roślina ta nie tylko wspomaga porost włosów, ale też odżywia cebulki i odświeża skóry głowy. Jest bardzo często polecana jako rozwiązanie na nadmierne wydzielanie łojotoku. Łopian można przygotować w formie do picia, albo stosować jako płukankę.

Dodaj komentarz