mężczyzna

Proste sposoby na niski testosteron

Dbaj o włosy

Warto je znać i w przypadku, gdy zmagacie się z takim problemem, je stosować. Niski poziom testosteronu to poważny problem dla mężczyzny. Wywołuje one wiele szkód, jak się zaraz przekonacie.

Czym skutkuje niski poziom testosteronu?

♦ Spadek popędu płciowego

♦ Zaburzenia erekcji

♦ Zmniejszenie masy mięśniowej

♦ Problemy z osteoporozą

♦ Nadmiar tkanki tłuszczowej

♦ Rozdrażnienie i pogorszenie pamięci

♦ Obniżenie sprawności fizycznej

Sporo prawda? A nie wymieniłem tutaj wszystkich objawów zbyt niskiego poziomu testosteronu. Ale jak widać już na tych skutkach, warto zadbać o to, żeby do takiej sytuacji nie dopuścić. Jak to zrobić?

Po pierwsze – zredukuj wagę

Koniecznie trzeba o to zawalczyć. W przypadku niskiego poziomu testosteronu może być trudno, ale warto. To w jaki sposób to zrobicie, zależy od Was. No, ale ustalmy sobie jedno. Pewnych rzeczy, jak zmiany w diecie nie przeskoczycie:).

Zdrowe tłuszcze w jadłospisie

Przydadzą się na diecie, ale mają one też znaczenie dla testosteronu. Ten ostatni związany jest wszak z cholesterolem. Co to w zasadzie znaczy zdrowe tłuszcze?

Mała ściągawka:

◊ Oliwa z oliwek

◊ Tłuste morskie ryby

◊ Awokado

◊ Orzechy

I te produkty włączcie do swojego jadłospisu.

Zadbajcie o sen

Chociaż faktem jest, że w dzisiejszych czasach o to trudno. Jeśli jednak zależy Wam na uniknięciu negatywnych skutków obniżenia testosteronu, to „wykroicie” z dnia te parę godzin więcej, właśnie na sen. Regularny odpoczynek pozwoli też uniknąć problemów ze zrzuceniem paru kilogramów.

Unikaj czynników obniżających testosteron

Tutaj niestety za prosto nie będzie:). Zwłaszcza jeśli lubicie dobrze zjeść, a i posiedzieć z kumplami przy alkoholu. Tego ostatniego trzeba unikać w dużych ilościach. Niezdrowe jedzenie to również czynnik, który trzeba wyeliminować. Stres i wspominany niedobór snu też nie pomagają.

Postaw na skuteczne rozwiązanie

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów, które mają pomóc w przypadku niskiego poziomu testosteronu. W tym momencie najbardziej popularnym – przede wszystkim ze względu na skuteczność – jest Testolan. Całkowicie naturalny skład to pełne bezpieczeństwo stosowania (nie wszystkie preparaty są to w stanie zapewnić). Więcej o nim dowiecie się z mojej recenzji, ale koniecznie odwiedźcie też stronę producenta.

Dodaj komentarz