kobieta w czapce

Proste sposoby na elektryzujące się włosy

Dbaj o włosy

Ten problem nie zna podziału na płeć:). Pojawia się u kobiet, jak i mężczyzn. Chociaż to w przypadku Pań jest bardziej uciążliwy. Skąd bierze się problem elektryzowania się włosów i jak sobie z nim poradzić? Odpowiedzi poniżej.

Co powoduje elektryzowanie?

Przede wszystkim takiej sytuacji sprzyja słabe nawilżenie skóry głowy. Przesuszenie fryzury może prowadzić do jej elektryzowania. A o to pierwsze zimą nie trudno. Skóra głowy źle reaguje na warunki panujące w czasie tej pory roku. Może pojawić się problem z nieodpowiednią pracą gruczołów łojowych. Włosom w tym czasie nie pomaga ich suszenie, czy przebywanie w mocno ogrzewanych pomieszczeniach. A to tylko kilka z możliwości.

Odwiedziny drogerii

W sklepach znajduje się mnóstwo preparatów, które nawilżają. To może być odżywka (ale taka, która się spłukuje), czy produkt w spray’u. Są też preparaty przeznaczone do walki z elektryzującymi się włosami. Można też zakupić jonizujące szczotki, lub suszarkę z taką funkcją. A jak jesteśmy przy modelowaniu fryzur. Do czesania włosów nie warto stosować plastikowych szczotek, czy grzebieni. Jeśli oczywiście nie chcemy by się nam one elektryzowały.

Wracając jeszcze na chwilę do preparatów, to warto zakupić jedwab. Pomaga on nie tylko w przypadku elektryzowania się fryzur. Nawilża on włosy, nadaje im miękkość, a dodatkowo je wygładza.

Czy są jakieś domowe sposoby?

Na pewno przewija się jeden. To płukanka z octu jabłkowego. Na litr wody wystarczą dwie łyżki. Woda nie powinna być za gorąca. Taka płukanka między innymi wspomaga utrzymanie prawidłowego pH skóry głowy. Zamyka też łuski włosów. Przy okazji dodam, że pomaga w przypadku, gdy dopadnie Was łupież.

I na koniec jeszcze jedna sprawa. Postarajcie się nawilżyć mieszkanie. Na pewno mniej grzejcie. Mieszkanie trzeba też wietrzyć. I to niezależnie od tego co dzieje się za oknem. Najlepiej wietrzyć kilka razy dziennie. Kolejnym pomysłem jest… pranie. Z tym, że mokre rzeczy wieszamy na kaloryferach. Powodzenia:).

Dodaj komentarz