Profolan – najlepszy preparat 2015 roku?

Wdarł się na rynek preparatów na łysienie z wielkim impetem. Dużą popularność zdobył na wymagającym rynku, jakim są Stany Zjednoczone. Walczy tam naprawdę z dużą konkurencją. Również i w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Przemawia za nim wiele, pytanie brzmi czy można go nazwać preparatem na łysienie mijającego roku? Sam o nim w ostatnim czasie parę razy pisałem.

Co jest jego tajemnicą?

Co takiego ma w składzie, że jest tak chętnie wykorzystywany? Wbrew pozorom nie znajdziecie tutaj jakiś tajemnych składników. Roślin (bo to preparat naturalny) po które musielibyście się wybrać w najgłębsze zakamarki dorzeczy Amazonki. Wystarczy, że wyjdziecie na spacer. Pewnie spotkacie pokrzywę. To ona jest jednym ze składników formuły określonej jako Grow3. I od tego składnika właśnie zaczniemy.

Pokrzywa to inhibitor DHT

Źródłem problemu w łysieniu jest nadwrażliwość na dihydrotestosteron. Ten ostatni u mężczyzn powoduje między innymi problemy z gruczołem prostaty. Jest też przyczyną osłabiania się mieszków włosowych. Efektem jest łysienie. Z tego właśnie powodu głównymi składnilami wszelkiej maści produktów na łysienie są właśnie inhibitory DHT (mówiąc w największym skrócie osłabiają, lub wręcz zatrzymują działanie). Niestety sporo z nich obarczona jest skutkami ubocznymi. Pokrzywa jest naturalnym inhibitorem. Dobrze, powie ktoś, to wystarczy, że narwę trochę tej rośliny i problem z głowy. Nie do końca. Gdy problemem jest „po prostu” wypadanie włosów (np. spowodowane przez nieodpowiednią dietę) to picie pokrzywy wystarczy. W tym wypadku mamy go w bardziej skondensowanej formie. Mamy wzmocnione więc działanie. I o to właśnie chodzi.

Skrzyp na wypadanie włosów

Kolejny składnik również ma spore zasługi w walce z łysieniem. Jak podkreślałem już kilkakrotnie obie te rośliny najlepiej działanie w tandemie. Po pierwsze zmniejszają one wypadanie włosów. Po drugie zwiększają szansę na tak zwane baby hair. Rośliny te wspomagają też oczyszczanie organizmu z toksyn. To i w przypadku „funkcjonowania” skóry głowy, a więc i włosów, ma spore znaczenie.

L-cysteina

Ostatnim godnym uwagi składnikiem jest właśnie ten aminokwas. Jego zadania są związane między innymi z odbudową komórek, jak również ich odżywianiem. To co prawda poziom „podstawowy”, a więc ciężko byłoby nam go zobaczyć. Jest on jednak niezwykle ważny. Również oczywiście z perspektywy naszej fryzury.

Jak działa Profolan?

Połączenie tych składników (chociaż to nie wszystkie znajdujące się w tym preparacie) stanowi o sile formuły Grow 3. Profolan dostępny jest w postaci kapsułek (lub jak kto woli suplementu diety). Działamy więc od wewąntrz. Na pewno warto wiedzieć, że preparat ten należy przyjmować co najmniej trzy miesiące. Nie jest pod tym względem jakimś wyrodnym bratem wśród takich preparatów. Taki czas przyjmowania wynika z natury i tego jak rosną włosy. Pierwsze efekty mogą się pojawić już 6 tygodniach. Nieco w tej materii zależy od czynników indywidualnych. Bez wątpienia Profolan ma szansę stać się jednym z najpopularniejszych preparatów na łysienie. Nie tylko w mijających roku, ale i nadchodzącym.

Profolan w promocyjnej cenie można nabyć tutaj

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *