Profolan – tabletki na wypadanie włosów: cena, opinie, skład

Testowaliście już wiele rozwiązań i żadne nie pomagały? Jedyne co zyskaliście to chwilowe zatrzymanie wypadania włosów i skutki uboczne? Warto rozważyć wybór Profolanu – naturalnego preparatu na męskie łysienie. By sobie pomóc.

Jaka jest główna przyczyna męskiego łysienia?

Myślę, że wypada zacząć od krótkiego występu. Najważniejszym problemem jest nadwrażliwość męskiego na aktywną formę testosteronu – DHT. To dihydrotestosteron. Ma on między związek z innym naszym problemem – przerostem gruczołu prostaty. W jaki sposób działa na mieszki? Gdybym chciał to przedstawić najbardziej plastycznie – usypia je.  Problemem jest też brak odpowiedniej składników, które są im niezbędne (te znajdziecie między innymi w Profolanie – o czym później). 

To skala mikro. Te najbardziej zauważalne objawy, to osłabienie fryzury. W pewnym momencie możemy zapomnieć o naszej lwiej grzywie. Włosy stają się cienkie i osłabione. A kiedy wypadną mieszki nie produkują nowych. Efekt oczywisty. Dlatego trzeba z nim walczyć! I pomoże w tym Profolan. Najpopularniejszy preparat na męskie łysienie.

Skład tabletek na łysienie Profolan

Jest on całkowicie naturalny. Znajdziecie w Profolanie między innymi silny ekstrakt z pokrzywy i skrzypu, a także l-cysteinę, taurynę i grupę bardzo ważnych przy łysieniu androgenowym witamin i pierwiastków.

  • Pokrzywa – najlepszy naturalny inhibitor DHT. Oznacza to, że Profolan powstrzymuje główną przyczynę męskiego łysienia. Zresztą na temat inhibitorów dihydrotesteronu pisałem i polecam zapoznać się z tym tekstem. Dodatkowo pokrzywa odżywia skórę głowy. Co nie pozostaje bez znaczenia dla kolejnego etapu walki, czyli porostem nowych włosów.

  • Skrzyp polny – to właśnie silny ekstrakt z tej rośliny odpowiada za tę część odzyskiwania fryzury. Dzięki ogromnej ilości krzemionki zapewnia porost nowych włosów.

  • L-cysteina i tauryna – dwa niezwykle ważne aminokwasy dla włosów. Wspomagają produkcję keratyny – ich budulca. Zapobiegają również wypadaniu. Powodują, że włosy są silniejsze i grubsze. To przekłada się na gęstość fryzury. Kolejna zaleta Profolanu. I to nie mała.

To najważniejsze, ale jak wspomniałem niejedyne składniki Profolanu. Polecam zapoznać się ze wszystkimi, bo to naprawdę ciekawa lektura. W składzie tych tabletek na męskie łysienie znajdują się też pewne minerały niezbędne dla włosów. I mam tutaj na myśli między innymi cynk. W jaki sposób wspomaga fryzurę? Włosy potrzebują cynku, bo jest on katalizatorem metabolizmu aminokwasów, które tworzą keratynę. Budulec włosów.

Drugi minerał znajdujący się w Profolanie na który chciałbym zwrócić uwagę to miedź. Rzadko występuje w preparatach ratujących męskie fryzury, a to spory błąd. Miedź to pierwiastek, który ma niebagatelny wpływ na włosy. Jeśli występuje niedobór tego minerału, pojawia się problem z wiązaniami siarczkowymi. I właśnie dlatego Profolan go zawiera. Objawem niedoboru tego pierwiastka będzie też rozdwajanie końcówek.Mniej miedzi to ryzyko zaburzenia poziomu żelaza. Również istotnego w kontekście stanu fryzury. 

Działanie Profolanu na łysienie androgenowe

Przede wszystkim powstrzymuje on główną przyczynę męskiego łysienia. I to najważniejsza właściwość tego rozwiązania. Ogranicza tworzenie się zakoli, a także powstrzymuje przerzedzanie się włosów na czubku głowy. A to jeszcze większy problem, niż „cofanie się czoła”. W kwestii naszego męskiego wizerunku. Chodzenie z takim łysym plackiem na środku głowy – chyba nikogo nie cieszy. Czyli pierwszym etapem jest zatrzymanie nadmiernego wypadanie włosów. I to robi Profolan.

Drugi to walka o zagęszczenie fryzury.  Profolan wspomaga porost nowych włosów. Ale na tym nie koniec. Bo fryzura staje się mocniejsza. Odporna na działanie nie tylko DHT, ale i czynników zewnętrznych. I nie musimy się martwić – co jest częste w przypadku innych rozwiązań – że włosy szybko wypadną.

Dawkowanie Profolanu na łysienie jest bardzo proste. Wystarczą dwie kapsułki dziennie. Najlepiej w trakcie posiłku lub chwilę przed nim. Należy je popić wodą. I tyle.

Opinie na temat Profolanu

Profolan - preparat na męskie łysienie

Zdecydowana ich większość jest pozytywna. Różnią się one głównie czasem w którym Profolan zaczyna działać i  pojawiają się efekty. Nie ma w tym dziwnego. Męskie łysienie ma konkretne symptomy, ale ich natężenie może być różne. Kluczem jest regularne stosowanie (wystarczą dwie kapsułki dziennie) Profolanu. Warto mieć świadomość, że naprawdę widoczne efekty mogą wymagać co najmniej 3 miesięcznej kuracji. I nie ma w tym nic dziwnego – włosy mają swój cykl życia.

„ Jeśli komuś bardzo zależy na włosach to warto Profolan wypróbować. Efekty, moim zdaniem, gwarantowane, no chyba, że ktoś bardzo oporny na działanie takich preparatów, ale to musiałaby być naprawdę duża oporność.”

„Stosowałem Profolan przez 6 miesięcy i jestem bardzo zadowolony z końcowych efektów. Włosy zrobiły się zdecydowanie bardziej gęste w miejscach gdzie było ich już mało. Produkt co prawda drogi, ale skuteczny. Polecam.”

To tylko dwie przykładowe opinie opisujące Profolan. Ale jest ich w sieci mnóstwo, bo to popularny preparat na łysienie. Wiele głosów podkreśla dość szybkie, widoczne efekty. Tutaj najczęściej w kontekście działania Profolanu pojawia się liczba 3 tygodni. To naprawdę szybko.

Bardzo przez użytkowników Profolan chwalony jest za bezpieczeństwo stosowania. Jak wspominałem jest on oparty w całości o naturalne składniki. Dzięki temu jest pozbawiony skutków ubocznych. Te ostatnie są – niestety – charakterystyczne dla wielu preparatów na męskie łysienie, ale nie dla Profolanu. W tym kontekście zwykle posługuję się jednym przykładem – Finasterydem. Może mieć on bardzo negatywny wpływ na libido. A tego jak mężczyźni boimy się bardzo.Dodatkowo preparaty z Finasteredem trzeba przyjmować pod ścisłą kontrolą lekarza. W przypadku opisywanych tabletek na wypadanie włosów pilnujemy tylko regularności. A więcej o problemie przeczytacie we wpisie o Finasterydzie. Wybierając Profolan nie musicie obawiać się o swoje libido.

Ile kosztuje Profolan?

W porównaniu do innych rozwiązań wcale nie jest drogi. Dodatkowo producent nierzadko „częstuje” nas promocjami na te tabletki na wypadanie włosów. I warto z nich skorzystać:) Rozwiązania na męskie łysienie często wymagają od nas wydanie kilku tysięcy złotych. I to jednorazowo. Na tym tle całkowity koszt Profolanu jest dużo niższy. Dodatkowo warto mieć świadomość, że to nie jest żaden zamienni.. To pełnoprawne rozwiązanie na męskie łysienie. Dodatkowo decydując się na pełną kurację zapłacimy jeszcze mniej.

Wystrzegajcie się podróbek Profolanu, których niestety w ostatnim czasie się namnożyło. Spotkać je można w różnych miejscach w sieci. Nierzadko są dużo droższe od opisywanych tabletek na łysienie. A po co przepłacać.

Gdzie kupić Profolan?

Jeśli ma być bezpieczne i chcecie dostać to co za płacicie, to tylko i wyłącznie na stronie producenta. Dodatkowo zapewnia on pełną dyskrecję na Profolan. A to myślę dla wielu Panów bardzo istotny aspekt. Nie każdy chce, aby inni – na przykład kurier, który dostarczy paczkę – znali jego problem. Wystrzegajcie się ofert na forum internetowego (a w zasadzie to w liczbie mnogiej), dotyczącego problemu, gdzieś ktoś podpisany Xx-anomin, lub coś podobnego oferuje ten preparat na łysienie. Jest to co najmniej podejrzana sprawa.

Dla kogo Profolan? Czy warto po niego sięgnąć?

To preparat przeznaczony wyłącznie da mężczyzn zmagających się z łysieniem androgenowym lub wypadaniem włosów związanym z innymi przyczynami (stres, dieta itd.). Piszę o tym dlatego, że spotkałem się z tym, że bodaj dwóch forach internetowych, ktoś twierdził, że to świetne tabletki na wypadanie włosów dla kobiet. Panie nie powinny używać tych tabletek na łysienie. Poza tym mają takie rozwiązanie przeznaczone specjalnie dla siebie.

Czy warto sięgnąć po Profolan? Jeśli zmagasz się z wypadaniem włosów, lub łagodnym, a także średnio zaawansowanym to pełna kuracja tym preparatem jest dla Ciebie. Pierwsze efekty pojawiają się (w tym wypadku wiele zależy od kwestii indywidualnych) po kilku tygodniach. To zmniejszenie nadmiernego wypadanie włosów. Kolejnym celem kuracji jest zagęszczenie.

To jak wspomniałem zdecydowanie tańsze rozwiązanie na męskie łysienie niż inne tego typu A już w porównaniu do przeszczepu to Profolan jest niewielkim wydatkiem.

Profolan dla kobiet

Jak już wspomniałem to nie są tabletki na wypadanie włosów dla Pań. Mimo, że nie posiadają one skutków ubocznych. Bardziej chodzi o to, że utrata nadmiernych ilości włosów u kobiet ma przeważnie inne przyczyny (może co prawda wystąpić łysienie androgenowe, ale na nim się tutaj nie będziemy skupiać). Dlatego w przypadku kobiet potrzebne jest rozwiązanie kompletne. Uderzające w przyczyny wypadania włosów u Pań.

Locerin - tabletki na wypadanie włosów dla kobiet

W aptekach co prawda półki uginają się od różnych suplementów (także można się pogubić), ale często nie działają, robią to w sposób ograniczony, albo mają słaby skład. W rankingach tabletek na wypadanie włosów u kobiet największą popularnością cieszy się Locerin. Sporo przychylnych opinii można znaleźć na jego temat. To jedyne rozwiązanie, które zawiera aż 16 naturalnych składników. Dzięki temu Locerin na szerokie spektrum działania w kwestii zwalczania przyczyn wypadania włosów u kobiet. Przy okazji pozytywnie wpływa na stan skóry i paznokcie.

W składzie tego preparatu znajdziecie między innymi silne ekstrakty z bambusa zwyczajnego i lucerny siewnej. Pierwszy z wymienionym roślin jest jedną z najczęściej polecanych na nadmierne wypadnie włosów u kobiet. Jest ona bardzo dobrym źródłem krzemionki. Ważnej nie tylko dla samej fryzury, ale i stanu skóry i paznokci. Z kolei Lucerna siewna pomaga zachować na dłużej naturalny kolor włosów. Zapominacie o siwiźnie. Więcej na temat tych tabletek na wypadanie włosów dla kobiet znajdziecie w mojej recenzji Locerin.

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *