Produkty wspomagające walkę z wypadaniem włosów cz. 2

Dbaj o włosy, dieta dla włosów

Kontynuuję rozpoczęty przed paroma dniami temat diety. Takich produktów, które warto umieścić w jadłospisie wspomagającym włosy, jest sporo. I pewnie mógłbym napisać naprawdę długą serię tekstów.

Kapusta

Generalnie staram się umieszczać produkty, które właśnie się pojawiły. Kapusta jest jednym z nich. Młoda świetnie sprawdza się zasmażana. Do tego z koperkiem:). Kapusta ma niewiele kalorii. Chociaż warto gotować ją z przyprawami, które ochronią nas przed problemami żołądkowymi. Dlaczego pomoże na włosy? Zawiera beta-karoten. Ale to nie wszystko. Ma w sobie też witaminę C. Ten z kolei składnik wspomaga przyswajania żelaza. A to pierwiastek ważny dla włosów. No i siarka. Niezbędna dla fryzury.

Kasza gryczana

Ten produkt pojawia się w kontekście minerału ważnego nie tyle dla włosów co dla całego organizmu. Chociaż, gdy trzeba wymienić źródła żelaza, zwykle wymienia się mięso. Kasza gryczana (dobrym wyborem jest też jaglana) może zapewnić nawet do 30% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Warto obserwować swój organizm, bo niedobór żelaza manifestuje się w bardzo widoczny sposób. I pojawia się wiele objawów.

Nabiał

Generalnie nasze włosy potrzebują białka. Można je pozyskiwać z mięsa, albo właśnie z nabiału. Tutaj wybór jest tak naprawdę duży. O czym trzeba pamiętać? Po pierwsze o tym, aby nie skupiać się na jednym produkcie z tej grupy. Bo będzie po prostu nudno:). Po drugie nie przesadzajmy z ilością nabiału. Białko jest nam niezbędne do funkcjonowania, ale w zbyt dużych ilościach może być problemem dla wątroby. Składnik ten to wspominane w pierwszym tekście aminokwasy istotne dla włosów (m.in. cysteina).

czerwona soczewica

Soczewica

Z niej również możemy pozyskiwać białko. Nas tutaj jednak bardziej interesuje fakt, że soczewica (i pozostałe rośliny strączkowe) są bardzo dobrym źródłem witamin z grupy B. Te mają wpływ na cały nasz organizm, a niektóre z nich są ważne dla włosów. Mam tutaj na myśli między innymi kwas pantotenowy. To nic innego jak witamina B5. Soczewica to również cynk. Należy ją jednak traktować jako dodatkowe źródło tego pierwiastka. Nie jest ona zbyt bogata w ten minerał. Ze składników ważnych dla włosów wymienić trzeba jeszcze witaminę A.

Dodaj komentarz