Kalafior i marchewka

Produkty wspomagające walkę z wypadaniem włosów cz. 1

dieta dla włosów

Po raz kolejny wracam do tematu diety i jej wpływu na funkcjonowanie organizmu, a w tym konkretnym wypadku na fryzurę. Dzięki jedzeniu dostarczymy do mieszków włosowych potrzebnych im składników. Warto też usprawnić proces decydując się na masaż skóry głowy.

Migdały

To może nie jest najczęściej wymieniany produkt w kontekście włosów, ale dobrze je uwzględnić w swojej diecie. Generalnie mają one ciekawe właściwości, które pomogą całemu organizmowi. Z perspektywy włosów interesuje nas tutaj cynk. To pierwiastek istotny dla mężczyzn (ma wpływ m.in. na libido). Cynk jest niezwykle ważny dla stanu skóry, włosów i paznokci. Migdały to też nienasycone kwasy tłuszczowe. Te po pierwsze sprawdzą się w przypadku diety odchudzającej. Migdałom przypisuje się pozytywny wpływ na funkcjonowanie serca (ma chronić przed chorobami, które go atakują).

Marchewka

Obecnie można kupić już nową. Z tegorocznych zbiorów. Chociaż nie jestem przekonany czy jeszcze nie ze szklarni;). Generalnie marchewka to sporo beta-karotenu. Na tę witaminę trzeba uważać. Z jednej strony jej niedobór może powodować wypadanie włosów. Jakiś czas temu czytałem, że objawia się on złuszczającą skórą na łokciach i kolanach. Nadmiar beta-karotenu też może prowadzić wypadania włosów. Witamina A wspomaga produkcję keratyny. Składnik ważny dla włosów.

Tłuste ryby

W tym wypadku chodzi nam przede wszystkim o witaminę E. Ten składnik dostarczamy już z migdałów, ale źródła warto dywersyfikować. Tłuste ryby pozwolą go dostarczyć w odpowiedniej ilości. Dlaczego witamina E? Po pierwsze jest ważna dla stanu skóry. Po drugie witamina E ma wpływ na naczynia krwionośne. To z kolei będzie miało przełożenie na odżywianie cebulek włosów.

Kalafior

Już dostępny, wystarczy przejść się na targ. Uwielbiam go w każdej postaci. Czy to przysmażone w bułce tartej, czy w zapiekance np. z ziemniakami. Dlaczego kalafior? Bo zawiera on związki siarki. To pierwiastek, jeśli miałbym stworzyć zestaw najważniejszych składników dla fryzury, znajdujący się w jego czołówce. Ma on niebagatelny wpływ na stan włosów. Dość powiedzieć, że wiąże się go z dwoma aminokwasami, które je budują. Niestety za często kalafiora jeść nie można. Szczególnie przy problemach z tarczycą.

Dodaj komentarz