Procerin XT – serum na porost włosów

Preparaty na łysienie

Nie zawsze szampon przeciwdziałający wypadaniu włosów będzie dostateczną metodą walki z łysieniem. Niekiedy potrzebne będzie dodatkowe wsparcie, które zapewnić może np. serum na porost włosów. Takich preparatów na rynku pojawia się coraz więcej, a dziś postanowiłam przyjrzeć się temu najbardziej popularnemu. Od razu zaznaczę, że serum na porost włosów przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn.

 procerin-foam-xt

Aktywne składniki, które decydują o skuteczności

Z pewnością interesuje Was informacja o skuteczności tego preparatu. Z racji tego, że mężczyzną nie jestem, mogę jedynie z teorii określić efekty działania specyfiku.

Serum na porost włosów właściwie zawiera wszystko to, co jest niezbędne do pobudzenia aktywności komórek włosowych.

Na uwagę przede wszystkim zasługuje obecność silnych (o naturalnym działaniu) inhibitorów DHT. Kwas oleinowy, kwas azelainowy oraz wyciąg z Saw Palmetto to jedne z najbardziej znanych substancji, które hamują aktywność szkodliwego dihydrotestosteronu. Dzięki temu nie dopuszczają do dalszej miniaturyzacji mieszków włosowych, blokując łysienie.

Ponieważ serum na porost włosów ma pobudzać do pracy komórki włosowe, w składzie Procerin XT znalazło się miejsce na wyciąg z nasion winogron.

Czy to bezpieczne?

Specyfiki, które zawierają aktywne i silne inhibitory DHT nie cieszą się dobrą sławą. Zwykle kojarzone są jako środki obniżające sprawność seksualną, co dla wielu mężczyzn nie jest do zaakceptowania. Warto jednak wiedzieć, że skład serum na porost włosów został tak dobrany, by nie kolidował z potencją. Nie ma wpływu na funkcje seksualne, więc panowie bez obaw mogą stosować Procerin XT.

Łatwa aplikacja = wygoda stosowania

Na korzyść Procerin XT przemawia to, że serum na porost włosów można w łatwy sposób aplikować. Preparat ma formę pianki, dzięki czemu nic się nie rozlewa i nie rozsypuje. Wystarczy tylko nałożyć niewielką ilość specyfiku na miejsca dotknięte łysieniem i … czekać na efekty. Wygoda stosowania sprawia, że żaden mężczyzna na pewno nie zniechęci się do takiej kuracji. Jest to z pewnością wygodniejsze niż stosowanie szamponów.

Łatwa aplikacja i forma pianki sprawiają, że serum na porost włosów jest jednocześnie bardzo wydajne. Niby tylko 30 ml, ale takie opakowanie wystarczy – jeśli nie na 2-miesięczną – to na pewno na miesięczną kurację. Wszystko oczywiście zależy od stopnia zaawansowania łysienia.

W zestawie taniej i … skuteczniej?

Procerin XT stanowi część kompleksowej kuracji przeciw wypadaniu włosów. Niemniej jednak, jego skład został dobrany w taki sposób, by – mimo samodzielnego stosowania – pozwolił osiągnąć zadowalające efekty.

Jeżeli jednak któremuś mężczyźnie marzą się szybsze efekty, powinien sięgnąć po kompletny zestaw Procerin. Jest to opłacalne z dwóch powodów:

  • jest taniej – kupując cały zestaw można zaoszczędzić nawet 20%,
  • jest skuteczniej – oba specyfiki zawierają składniki, które wzajemnie potęgują swoje działanie i jednocześnie się uzupełniają.

Serum na porost włosów Procerin Foam XT warto wzbogacić o Procerin Tablets. Tabletki stanowią bezpieczną alternatywę tabletek z finasterydem, dając świetne efekty. Poza Saw Palmetto, zawierają również wyciąg z pokrzywy, korzeń Muira Puama, siarczan cynku oraz witaminę B6 – kompleksowy skład przeciwdziałający łysieniu.

Procerin XT możesz kupić TUTAJ. Zachęcam jednak do kupienia całego zestawu, tańszego o jakieś 20%.

Dodaj komentarz