Procerin na łysienie

Preparaty na łysienie

Łysienie androgenowe można wyleczyć ProcerinemW końcu nadszedł ten czas, kiedy postanowiłem zająć się opisywaniem konkretnych preparatów na łysienie. Mój wybór padł na Procerin, aczkolwiek nie jest to spowodowane jakimś konkretnym powodem. Zapraszam do zapoznania się z czym ten preparat się „je”.

Zacznijmy może od przeznaczenia. Procerin jest skierowany przede wszystkim do osób, których głównym problemem jest łysienie plackowate, oraz (ewentualnie „lub”) ogólne osłabienie włosów. Producenci zapewniają, że jest on również bardzo skuteczny w przypadku tych, którzy mają łysienie typu męskiego (androgenowe). W zasadzie można powiedzieć, że Procerin będzie tak skuteczny w tym wypadku, jak jego główny składnik, czyli Saw Palmetto (czyli opisywana niedawno przeze mnie palma sabałowa). Sprzedawany jest ten preparat w dwóch formach: kapsułkach, oraz specjalnej pianki.

W zasadzie w obu przypadkach chodzi o ten sam efekt, czyli redukowanie produkcji DHT – pochodnej testosteronu, która jest odpowiedzialna za wypadanie włosów przy łysieniu androgenowym. Działanie Procerinu można podzielić w zasadzie na cztery etapy. W pierwszym następuje przechwytywanie (wchłanianie) DHT. Potem preparat blokuje receptory androgennowe w taki sposób, aby zmniejszych ich korelacje z pochodną testosteronu. Trzeci etap można by określić jak aktywację mieszków włosowych i stymulowanie włosów do wzrostu. Efektem jest pogrubianie się ich i spowalnianie procesu ich wypadania.

Procerin jako taki ze względu na swój główny składnik nie powinien być stosowany przez kobiety. Zresztą u mężczyzn mogą pojawić się problemy z libido, aczkolwiek taka sytuacja może mieć miejsce dopiero w momencie, kiedy nie będziemy przestrzegać dawki, którą powinniśmy przyjmować (mowa o kapsułkach rzecz jasna). W przypadku pianki właściwie nie ma możliwości wystąpienia takiego problemu. Co ciekawe – być może jest to jakiś wyznacznik skuteczności – producenci Procerin są na tyle pewni swojego produktu, że dają 90 dni gwarancji. Pytanie brzmi, czy w takim czasie nastąpią w ogóle jakieś widoczne efekty? No cóż pierwsze zauważalne pojawią się po około 2 miesiącach. Pełne – po co najmniej trzech miesiącach. Jak więc widać to czy zwrócimy preparat tak naprawdę zależy od tego, czy będziemy w gorącej wodzie kąpani, czy jednak poczekamy na efekty.

 

 

 

2 comments

  • Witam, proszę o informację, dlaczego lek ten nie może byc stosowany przez kobiety przy leczeniu wypadania włosów typu męskiego?

  • ja stosuję ten preparat od miesiąca i nawet nie wiem jak określić moje zaskoczenie jego skutecznością! Znalazłem go jakieś 2 miesiące temu na procerin.pl i długo się zastanawiałam czy ten produkt jest odpowiedni dla mnie. Jak się cieszę, że się w końcu na niego zdecydowałem 🙂

Dodaj komentarz