Regaine - preparat z minoxidilem

Preparaty na łysienie – czy one faktycznie działają?

Leczenie łysienia mężczyzn, Łysienie u mężczyzn

Spotkać się można z wieloma opiniami na ten temat. Przez kilkadziesiąt lat pojawiło się sporo różnych rozwiązań, które miały działać na męskie łysienie. Wyglądało to różnie. Chciałbym się jednak skupić na preparatach dostępnych obecnie.

Regaine

To produkt, który wykorzystuje jedno ze starszych rozwiązań na łysienie androgenowe. Mam tutaj na myśli minoxidil. Związek, który pierwotnie był stosowany… do walki z nadciśnieniem. Nazwa preparatu jest niemal bliźniaczo podobna do Rogaine. Nasz bohater jest dostępny w dwóch postaciach. Pianki (nieco tańszej) i ampułkach (drogie rozwiązanie). Niestety w obu przypadkach jest szansa, na pojawienie się skutków ubocznych związanych z obecnością minixodilu.

Po pierwsze i wcale nie najgorsze – możliwe są podrażnienia skóry (obie postacie są do stosowania miejscowego). Ważniejszą sprawą jest to, że preparat jest szkodliwy dla osób mających problemy z ciśnieniem. A to częsta dolegliwość. Minoxidil może być pomocny, ale spore ryzyko skutków ubocznych, a także nietrwałość efektów – cóż, to nie jest dobry prognostyk.

Avodart

W tym preparacie znajduje się dutasteryd. Kojarzy się Wam z finasterydem (też wykorzystywanym na łysienie)? W dobrą stronę „idziecie”. Oba mają podobne działanie i niestety również skutki uboczne. Co do efektów – spotkacie się z bardzo różnymi opiniami. Dutasteryd jest inhibitorem DHT (przyczyny męskiego łysienia). Blokuje jego działanie, a o to nam chodzi. Tylko, że skutki uboczne przerażają. To między innymi zaburzenia erekcji, problemy z libido (którego faceta coś takiego nie ruszy?), powiększenie piersi (!) i zawroty głowy. Kronikarskim obowiązkiem dodam, że jest to rozwiązanie tańsze od Regaine.

Profolan

Jedyny w tym zestawieniu NATURALNY preparat. Oparty jest o bezpieczne składniki, skupione na blokowaniu DHT, wspomaganiu porostu nowych włosów i wzmacnianiu fryzury. Przy tym pozbawione jest skutków ubocznych. To co w przypadku wyżej opisanych rozwiązań może spędzać sen z powiek, tutaj nie występuje. Mamy więc dobrą i działającą alternatywę dla preparatów w przypadku których istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Co jest w składzie Profolanu?

♦ Formuła GROW3 (m.in. pokrzywa i l-karnityna) – to ona zwalcza łysienie

Cynk – wpływa na powstawanie budulca włosów, reguluje pracę gruczołów łojowych (to niezwykle ważna umiejętność w walce z łysieniem)

Witamina A – ma działanie wspomagające wzrost włosów, jej niedobór powoduje ich wypadanie.

Pełny skład Profolanu możecie sprawdzić na stronie producenta. Jest to rozwiązanie nieco droższe od Avodartu, ale chyba warto zapłacić te parę złotych więcej za brak skutków ubocznych, prawda? Do tego producent przygotował promocję, która niemal wyrównuje koszt:).

ZAMAWIAJĄC PROFOLAN TERAZ – ZAPŁACISZ 20% MNIEJ!

Dodaj komentarz