Preparaty do układania męskich włosów

Dbaj o włosy

To temat obecnie dużo ważniejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Panowie – w końcu zaczęli dbać o swoje włosy. Coraz chętniej decydujemy się na stylizację fryzury. Co innego jednak jak robi to fachowiec, a inaczej wygląda to, gdy zabieramy się za to sami.

Chciałbym się skupić dzisiaj raczej na samych preparatach. Co mamy do wyboru i jak to działa. Natomiast na samym początku kilka ogólnych informacji. Po pierwsze stylizacja fryzury musi się zgadzać z tym jak ostrzygł nas fryzjer.

Druga sprawa to rodzaj naszych włosów. To czy są cienkie, czy jednak grube. To ile ich w ogóle jest na naszej głowie. Jak już to “ustalisz”, zastanów się nad wyborem kosmetyku. Czytaj dokładnie etykiety. Znajdziesz tam istotne informacje takie jak:

– siła nabłyszczenia (im mniejsza, tym bardziej naturalny efekt)

– siła utrwalenia (tutaj nic tłumaczyć nie trzeba).

Jakie preparaty mam do wyboru?

Wosk – to preparat dla osób, które chcą uzyskać efekt nabłyszczenia. Trzeba z nim uważać, bo bardzo łatwo przekroczyć granicę, gdzie będą one wyglądać jak przetłuszczone. Wosk nakładamy na suche włosy. Dobrze jest go przed tym rozgrzać nieco w dłoniach. Wosk podkreśla pojedyncze partie włosów.

Guma – można ją określić jako trwalszy zamiennik żelu. Plusem dla wielu osób jest to, że kosmetyk ten nie pozostawia połysku. Guma jest gęsta, dobrze skleja włosy. Ma działanie utrwalające, ale również i modelujące. To na przykład dużo lepsze rozwiązanie niż żel.

Pastato rozwiązanie dla fryzur w przypadku których liczby się przede wszystkim objętość. Jest to preparat, który nie obciąża włosów. To dobra informacja, jeśli masz problem z tym, że się one przerzedzają. Włosy są wtedy cienkie i osłabione. Z kolei nie do końca jest to dobre rozwiązanie dla fryzur sztywnych. Gdy włosy są grube.

Lakier – to raczej utrwalenie fryzury. Stosowany na męskich włosach zwykle w salonach fryzjerskich. Przyda się jeżeli na przykład wyjeżdżacie na dłużej, z dala od wody. Potrzebujecie by fryzura utrzymała się przez ten czas. Zwykle lakier jest wykorzystywany wraz z innym preparatem. W przypadku cienkich włosów można go stosować do stylizacji.

To nie wszystkie możliwości, ale daje Wam już spore pole do popisu. Także preparaty w dłoń i układać:).

Dodaj komentarz