Preparat na porost włosów

Preparaty na łysienie

Wbrew pozorom nie będzie to opis idealnego produktu, który w stu procentach zapewni nam odrost włosów. Dzisiaj zająłem się preparatem o nazwie „Serum VEGF” (swoją drogą nazwy produktów naprawdę są coraz ciekawsze) w przypadku którego producenci zastosowali dość oryginalną technologię, która ma zapewnić pełne działanie w przypadku porostu włosów. Serum VEGF należy do grupy produkty Nanogen, która osobom mającym problem z łysieniem i orientującym się nieco w temacie produktów na włosy, jest bez wątpienia znana.

Tak w zasadzie to produkt ten jest przeznaczony właściwie do kompleksowej walki z łysieniem, a przyznam szczerze mi w przypadku tak reklamowanych preparatów zawsze zapala się czerwona lampka. W przypadku Serum VEGH „cudownym” składnikiem mającym zapewnić tak rożne w zasadzie od siebie efekty (powstrzymywanie łysienia i jednocześnie odrastanie włosów) jest tlenek azotu. Związek ten według producentów działa podobnie jak minoxidil, jednak jego przewagą ma być fakt, że potrafi rozpuścić się w wodzie. Co za tym idzie, nawet wieloletnie stosowanie ma nie powodować podrażnień skóry głowy, jej przesuszania, czy pojawiania się szpecących zaczerwień.

Dlaczego akurat tlenek azotu ma być cudownym związkiem ratującym nasze fryzury? Każdy włos zawiera ten związek. Im jest go więcej, tym większe są mieszki włosowe, a co za tym idzie są w stanie produkować nowe włosy, czyli zwiększać liczbę tych które znajdować się będą w fazie wzrostu. Wydaje się jednak, że bardziej skierowany jest on dla osób u których łysienie nie jest spowodowane przez DHT, raczej przez działanie czynników zewnętrznych (ulotka wspomina o wolnych rodnikach, które to odpowiedzialne są między innymi za starzenie się skóry). Ciekawostką jest to, że Serum VEGF zawiera również składnik Lo-seb którego zadaniem jest zmniejszanie wydzielania łoju (a to dość istotne przy ratowaniu włosów).

Pierwsze, widoczne efekty działania preparatu mają pojawić się po 28 dniach, lub więcej. Z jednej strony jest to w zasadzie normalna sytuacja, a z drugiej nieco zabawnie wygląda to, że jedna ampułka produktu (kosztująca 115 złotych) wystarczy dokładnie na … 30 dni, ergo od razu lepiej kupić dwie, a nawet trzy. Zresztą zalecany okres kuracji to i tak trzy miesiące, co akurat nie jest wyciąganiem pieniędzy, tylko tak naprawdę prostą sprawą. W przypadku właściwie każdego sposobu na łysienie takie pierwsze naprawdę widoczne efekty można zauważyć właśnie po około 90 dniach. Produkt przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn i co ciekawe – to rzadkość – nie posiada żadnych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz