Tymianek

Poznaj zioła na przetłuszczające się włosy

Dbaj o włosy

To bardzo często występujący problem. Zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Możecie z nim walczyć na wiele sposobów. Dzisiaj o ziołach na przetłuszczające się włosy.

Zacznę jednak od pewnego uściślenia. W zasadzie problem przetłuszczania (czytaj nadmiernego wydzielania sebum) dotyczy skóry głowy. Natomiast my sami „przenosimy” go (poprawiając w nieskończoność fryzurę) na włosy.

Tymianek

Na początek ta popularna przyprawa. Dlaczego zalicza się ją do ziół na przetłuszczające się włosy? Przede wszystkim dlatego, że reguluje wydzielanie sebum. To jest właśnie główny problem z którym musimy sobie poradzić. Tymianek ma również działanie odświeżające skórę. Warto wspomnieć o tym, że roślinę tę poleca się też przy wypadających włosach. Zwykle stosowana jako składnik wcierki.

Szałwia lekarska

To roślina o wielu ciekawych właściwościach. Ma w sobie między innymi substancje wspierające trawienie. Ma również działanie moczopędne. Do ziół na przetłuszczające się włosy szałwię zalicza się dzięki regulowaniu wydzielania sebum. Szałwia wspomaga też same włosy. Między innymi wzmacnia je. Płukanka z tej rośliny odżywia mieszki włosowe.

Mydlnica lekarska

To roślina, którą nie każdy może znać. Znajdziemy ją w wielu miejscach na świecie. Jej naturalnym terenem była Europa. W Polsce występuje praktycznie na całym niżu. Nie jest to – jak wspomniałem – obecnie zbyt popularna roślina. Kiedyś jednak używano ją do mycia. Mydlnica lekarska zmniejsza wydzielanie sebum. Stąd obecność w grupie ziół na przetłuszczające włosów. Co ciekawe mydlnica zapobiega też wysuszeniu skóry głowy. A to również spory problem dla fryzury.

Eukaliptus

W tym wypadku wykorzystuje się olejek z tej rośliny. Po pierwsze – podobnie jak opisane wyżej – reguluje wydzielanie sebum. To jednak niejedyne właściwość przydatna przy przetłuszczaniu się włosów. Eukaliptus zapobiega też swędzeniu skóry. Ma również pobudzać krążenie krwi. To oznacza lepiej odżywione mieszki włosowe. A co za tym – fryzura wizualnie na plus:).

Dodaj komentarz