Tatarak

Poznaj właściwości tataraku. Przydatne przy wypadaniu włosów

Naturalne sposoby na łysienie

Nie jest to taka znana roślina jak pokrzywa i skrzyp. Ma jednak właściwości, które będą pomocne w przypadku wypadania włosów. Zapraszam do zapoznania się z właściwościami tataraku.

Co w sobie zawiera?

Przede wszystkim całkiem spore ilości witaminy C. Ma w sobie olejki eteryczne i garbniki. Znajdziecie w nim też skrobię. Ciekawa sprawa jest ze związkiem o nazwie azaron. To toksyczna substancja. Nie musimy się jakoś specjalnie przejmować, jeśli nie mamy tataraku… z Indii. To właśnie tam ta roślina ma „największy” udział tej toksyny. Co ciekawe tatarakowi przypisywało się pewne zdolności halucynogenne.

Właściwości tataraku

Zaczniemy od umiejętności tej rośliny niezwiązanych z włosami. Roślina ma ich całkiem sporo. W medycynie ludowej stosowano ją jako sposób na poronienie. Zresztą historia używania tataraku jest bardzo długa. Znaleziono ją chociażby w grobowcu Tutanchamona. Rośliny tej używano w różnych kulturach.

Wróćmy do właściwości tataraku. Roślina ta była kiedyś polecanym sposobem na ból zębów. Wystarczyło żuć kłącze. Wywar z tej rośliny jest polecanym sposobem na przykład na biegunkę. Ale także wzdęcia i niestrawność. Wspomaga przyswajanie składników mineralnych i witamin. To może być pomocne przy odchudzaniu.

Wywar z tataraku wspomaga również pracę wątroby. Co ciekawe ma też pozytywny wpływ na pracę nerek. Kłącze tataraku jest polecanym sposobem na złagodzenie bólu menstruacyjnego. Ma działanie rozkurczowe. Tatarak posiada również właściwości przeciwbakteryjne. Te ostatnie wspomagają leczenie zapalenia jamy ustnej.

Jak tatarak pomaga przy wypadaniu włosów?

Po pierwsze wzmacnia naszą fryzurę. Hamuje wypadanie włosów. Dodatkowo odżywia mieszki. Przyda się w sytuacji, gdy zmagacie się z łupieżem. To jeden z naturalnych sposobów na tę dolegliwość. Tatarak pozytywnie wpływa również na ukrwienie skóry głowy. Co to oznacza? To usprawnia między innymi dostarczanie substancji odżywczych do mieszków włosowych. A co za tym idzie może poprawić wygląd fryzury. Tataraku można używać jako wcierki (zwykle jako jeden ze składników) lub płukanki.

Dodaj komentarz