Drożdże

Poznaj skuteczne sposoby na wypadanie włosów

Dbaj o włosy

Przede wszystkim pomogą one w sytuacji, gdy fryzura uszczupla się z takich powodów jak niedobory pierwiastków i witamin, stres, czy nieprawidłowa pielęgnacja. Z łysieniem androgenowym trzeba walczyć w inny sposób.

 

Jajka

Polecane przede wszystkim jako element domowych odżywek do włosów. Od razu na początku dodam, że unikałbym takich masek z jajkami w przypadku, gdy Wasza fryzura jest mocno osłabiona. To pierwsza sprawa. Druga – stosuje się jedynie żółtka. Dlaczego będą przydatne? Zawierają sporo witamin (A, B, E) i pierwiastków. W tym wypadku godne zauważenia są siarka, krzem i miedź. Z czym mieszać żółtka jajek? Z oliwą i miodem. W przypadku krótkiej fryzury wystarczy jedno żółtko. Do tego po 2-3 łyżki oliwy i miodu.

Czarna rzepa

Jej zapach może odstraszać. Mimo tego warto się jednak przekonać. Czarna rzepa przede wszystkim pozytywnie wpływa na krążenie krwi w skórze głowy. Dlaczego to takie ważne? Dzięki temu można w pewnym stopniu przyspieszyć dostarczanie pierwiastków i witamin do mieszków. Wcierka z soku z czarnej rzepy pozwoli też pozbyć się nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. Pomaga też zapobiegać łupieżowi.

Drożdże

To sposób, który działa od zewnątrz. Smak niespecjalnie przyjemny, ale efekt powinny to wynagrodzić. Drożdże to przede wszystkim witaminy z grupy B. Wystarczy 1/3 kostki rozpuścić w ciepłej wodzie. Potem wypić. Najlepiej „na raz”. Spotkałem się też z koncepcją słodzenia takiego napoju. W sieci znajdziecie również maseczki z drożdży. Im jednak niespecjalnie bym ufał. Drożdże to jednak grzyby. Nawet jeśli wcześniej się je „zabija” (zalewa wrzątkiem).

Tatarak

To roślina na którą warto zwrócić uwagę. Kłącze tataraku bez większego problemu kupicie w sklepie zielarskim. Roślina ta może być stosowana wewnętrznie. W takiej sytuacji pomaga między innymi przy dolegliwościach układu pokarmowego. Pobudza chociażby apetyt. Stosuje się ją przy niestrawności i biegunkach. W jaki sposób pomaga na włosy? Przede wszystkim wzmacnia je. W pewnym stopniu powstrzymuje również wypadanie włosów. Tatarak pozytywnie wpływa na skórę głowy. Roślina ta między innymi poprawia jej ukrwienie. Tatarak jest również sposobem dzięki któremu można pozbyć się łupieżu.

Dodaj komentarz