Poznaj najczęstszą przyczynę wypadania włosów

Przyczyny łysienia

Ciekawi Was co nią jest? Co powoduje, że włosy „lecą” w zdecydowanie większej ilości niż „normalnie”? To coś co – niestety – jest wszechobecne. Otacza nas praktycznie zewsząd.

Poznaj przyczyny wypadania włosów

To jeszcze chwilę potrzymam Was w niepewności:). Jedną z możliwości są niedobory pewnych składników w codziennej diecie. Skupimy się na tych najczęściej występujących. Do wypadania włosów może doprowadzić niedobór żelaza, cynku, beta-karotenu i problemy z siarką. Dla Twojej fryzury ważne są jeszcze inne minerały (koniecznie zapoznajcie się z tekstem „Krzem – pierwiastek bez którego organizm się nie obędzie”.

Kolejnym często spotykanym problemem jest łysienie androgenowe. Występujące przede wszystkim u mężczyzn, chociaż kobiety też mogą się z nim zmagać. O tym jak z nim walczyć w przypadków panów) przeczytacie w tekście „Profolan – skuteczne rozwiązanie na męskie łysienie?”.

Wypadanie włosów może być związane z czynnikami atmosferycznymi (wiatr, niska temperatura), nieprawidłową pielęgnacją, a także chorobami. Mam tutaj na myśli nie tylko poważne problemy zdrowotne jak toczeń układowy. Choroba w przebiegu której pojawia się wysoka (i nagła) gorączka, również może być przyczyną.

Stres – według wielu specjalistów to najczęstsza przyczyna

Zdziwieni? Po pierwsze, jak wspomniałem we wstępie, stres jest wszechobecny. Dotyka nas praktycznie na każdym kroku. To przecież nie tylko kwestia pracy, ale i między innymi życia rodzinnego.

Stres może mieć pozytywny wpływ na nasz organizm. Może nas na przykład zmusić do działania. Niestety stresy jest też obciążeniem. Jeśli sobie z nim nie umiemy poradzić, to mogą pojawić się tego skutki.

Przede wszystkim związki chemiczne, które są nieodłączonym elementem stresu, mogą mieć negatywny wpływ na strukturę włosa. Osłabiają go, a to w pewnej perspektywie będzie prowadzić do ich nadmiernego wypadania. Za jednego z głównym winowajców takiej sytuacji uznaje się kortyzol. Tak zwany hormon stresu. Czyli „wystarczy” się nie denerwować, by cieszyć się bujną fryzurą. Prawda jakie to proste?:)

Dodaj komentarz