Rozpuszczone drożdże

Porost włosów – proste sposoby

Dbaj o włosy, Porost włosów

Mogą być pomocne w przypadku, gdy chcecie poprawić wygląd swojej fryzury, jak i w sytuacji, gdy walczycie z nadmierną utratą owłosienia. Sposoby nie dość, że są proste, to jeszcze nie będą w większości zabierać dużo czasu w przygotowaniu.

Na początek – od wewnątrz

Co jakiś czas na moim blogu pojawiają się drożdże. Nie ma się co dziwić, to jeden z bardziej skutecznych sposobów, aby wprowadzić do organizmu witaminy z grupy B. Przede wszystkim te istotne dla włosów. W tym wypadku potrzebna będzie regularność. W zasadzie codziennie przez około 3 miesiące należy pić taki napój z rozpuszczonych drożdży. Po pewnym czasie da się przyzwyczaić do smaku:).

Kolejny sposób to picie skrzypokrzywy. Jak łatwo się domyślić to napar łączący dwie dość istotne rośliny w walce z wypadającymi włosami (również z męskim łysieniem). W tym wypadku możecie spodziewać się efektów, ale – jak podkreślam – liczy się stężenie składników występujących w obu roślinach. Tutaj z pomocy przychodzą gotowe preparaty (np. Profolan na męskie łysienie).

Domowe sposoby od zewnątrz

To oczywiście wszelkiego rodzaju wcierki i maseczki. Przygotowywane zwykle ze składników dostępnych w naszych mieszkaniach. Myślę, że jednym z najczęściej wymienianych i stosowanych jest wcierka ze zmielonych nasion kozieradki. Pachnie trochę jak grillowany kurczak:). Sposób dość dobry, a efekty powinny przyjść już po dwóch tygodniach stosowania. Można się natomiast spotkać z tym, że jeśli odstawicie wcierkę, to pojawi się wypadanie włosów.

Kolejny sposób również nie jest zbyt przyjemny w zapachu. To sok z cebuli. Banalny w przygotowaniu i oczywiście tani. Dlaczego taka wcierka ma pomagać? Bo cebula to ogromne pokłady związków siarki. Ten ostatni pierwiastek – jeśli czytacie mojego bloga, to doskonale o tym wiecie – jest niezwykle ważny dla włosów. Sok z cebuli wystarczy wetrzeć w skórę głowy i poczekać około 15 minut.

Można też wybrać płukankę z octu jabłkowego. Jej głównym zadaniem jest przywrócenie skórze głowy odpowiedniego pH. Dzięki temu pozytywnie wpływamy nie tylko na nią, ale też i mieszki włosowe. To wspomaga porost włosów. Tylko w żadnym wypadku nie nakładajcie nierozwodnionego octu na skórę. Najlepiej wymieszać go z wodą w stosunku 1 do 4. Powodzenia:).

Dodaj komentarz