Popularne wśród mężczyzn zabiegi medycyny estetycznej

Leczenie łysienia mężczyzn

Właśnie takim tematem się dzisiaj zajmiemy. Minęły już czasy, kiedy panowie za jedyny środek upiększający urodę uznawali mydło. Obecnie medycyna estetyczna jest modna nie tylko wśród pań, ale i mężczyzn właśnie. I to wcale nie tylko tych, którym widujemy na pierwszych stronach gazet. Spójrzmy na ofertę klinik medycyny estetycznej dla mężczyzn.

Zmarszczki

Nie zaczniemy od wypadania włosów, ale jak się dobrze domyślacie to jeden z najpopularniejszych wśród panów zabiegów. Jest taka obiegowa opinia, że mężczyźni wyglądają ze zmarszczkami zdecydowanie lepiej. Może i tak, ale faktem jest, że coraz więcej panów myśli inaczej. Wychodzą na tym różnie, że za przykład posłuży tutaj Mickey Rourke. Lata już swoje ma, a zabiegi którym się poddał, spowodowały, że wygląda – mówiąc delikatnie – nienaturalnie. Wróćmy do samych zmarszczek (mimicznych) i gorszego stanu skóry. w zabiegach wykorzystuje się między innymi kwas hialuronowy i toksynę botulinową. Zwłaszcza ta druga jest ciekawa. To nic innego jak jad kiełbasiany. Tak, to jest trucizna. W dużych jednak ilościach. W niewielkich jest wykorzystywana właśnie w medycynie estetycznej.

Blizny, zmiany skórne

To kolejne “dolegliwości” z którym panowie mogą sobie radzić właśnie dzięki zabiegom. I robią to. Zwłaszcza blizny po trądziku są problem z punktu widzenia wyglądu. Przydarzają się częściej mężczyznom. Jeśli trądzik był w bardzo zaawansowanej postaci i leczony źle (albo wcale), to niestety mogą się one pojawić. W klinikach medycyny estetycznej walczy się z nimi między innymi przy pomocy lasera, która to technologia ma więcej zastosowań, o czym zaraz się przekonacie. Panowie usuwają sobie również plamy pigmentacyjne. To pewnego rodzaju przebarwienia. Mogą mieć one różne przyczyny. Czasem powstają z powodu działania promieni UV, ale też i problemów zdrowotnych. Chociażby przyczyną może być nadczynność tarczycy.

Wypadanie włosów

I w końcu przechodzimy do tego, co jak słusznie podejrzewaliście, jest jedną z częściej występujących przyczyn wizyt mężczyzn w takich miejscach. Zabiegiem, który jest w takiej sytuacji polecany, jest mezoterapia. Są dwa jej podstawowe rodzaje: igłowa i bezigłowa. W obu przypadkach chodzi w największym skrócie o dostarczanie do skóry głowy substancji leczniczych. To na przykład jest minoxidil (stosowany wszak w leczeniu łysienia), czy kofeina.

Jeśli nie chcemy iść do takiej kliniki, możemy sobie ją „urządzić” w domu. Wspominałem wcześniej o laserze. Technologia ta jest wykorzystana w grzebieniu Vivicomb. Jego zadaniem jest między innymi stymulowanie porostu włosów i przeciwdziałanie łysieniu. W tym laserowym grzebieniu wykorzystano technologię LLLT (niskoenergetyczną). Działa ona bezpośrednio na komórki w skórze.

To nie wszystkie popularne wśród mężczyzn zabiegi. Okazuje się, że panowie coraz bardziej krytycznym wzrokiem patrzą na swoje brzuchy. Pozbywanie się tkanki tłuszczowej stało się niezwykle popularne.

Wspomniany grzebień można nabyć tutaj.

Dodaj komentarz