Popularne przyczyny wypadania włosów

Przyczyny łysienia

Nie jest to może najbardziej szczęśliwy tytuł, ale doskonale oddający to co chcę Wam dzisiaj przekazać. Każdy tak mniej więcej orientuje się pewnie, co powoduje wypadanie włosów. Jeśli dodatkowo czyta regularnie mojego bloga, to wie iż na niektóre z przyczyn można co nieco zaradzić. Spróbujmy jednak w jednym miejscu je uporządkować.

Od razu na początku wyjaśnienie. Celowo w tym swoistego rodzaju rankingu pominąłem DHT, czyli główną przyczynę łysienia androgenowego, zwanego też typem męskim. Starałem się skupić na wypadaniu włosów i jego przyczynach. Wypadaniu, czyli nie na klasycznym łysieniu. Namieszałem pewnie trochę, więc może przejdziemy po prostu do wytypowania tych najczęściej występujących przyczyn.

Zajedzony stres

Tak właściwie to dwie przyczyny w jednej podtytule. Stres i nieodpowiednia dieta. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie one są najczęstszym powodem wzmożonego wypadania włosów. Stres może objawiać się (a w konsekwencji powodować utratę owłosienia) w różny sposób. Tak naprawdę może to być „chwilowy problem”. Przykładowo jeśli mamy operację przed sobą, za powiedzmy 3 dni, to pewnie będziemy się denerwować i to właśnie może wpłynąć na to, że po kilku miesiącach włosy zaczną nam masowo wypadać. Z drugiej strony jeśli stres trwa długo (chociażby przez pracę), to również może być taki efekt końcowy.

Dieta. Kolejna sprawa. Jeśli nie będziemy dostarczali do organizmu odpowiedniej ilości konkretnych składników odżywczych, to również może się to odbić na fryzurze. To zresztą temat na odrębny wpis, bo przecież skupić się mamy na przyczynach wypadania włosów, a nie tylko na jednej. Dodam tylko, że fryzura potrafi być „wrażliwa” na braki w diecie. Faktem jednak jest, że raczej potrzebuje na to nieco czasu. Jeśli przykładowo jednego dnia nie zjecie odpowiedniej ilości, dajmy na to żelaza, to nic się Waszym włosom nie stanie. Jeśli jednak absencja tego pierwiastka potrwa dłużej to już inna sprawa.

Jeśli akurat jest jesień, to znaczy że wypadają Wam włosy

W zasadzie to można powiedzieć, że to pora roku jest najbardziej pewną przyczyną wypadania włosów. Jesień i wiosna – to czas kiedy nasza fryzura się uszczupla. Powodów takiej sytuacji szukać można przede wszystkim w osłabieniu ich po lecie i zimie. W pierwszym przypadku chodzi o wysuszenie powodowane słońcem, czy też wiatrem. W zimie głównie ten drugi czynnik, ale i zimno, a także zbyt podkręcone kaloryfery. Efektem w obu sytuacjach może być wzmożone wypadanie włosów

Inne „popularne” przyczyny

To dość pojemna grupa w której zmieściły się między innymi choroby. Tu też przydałby się oddzielny temat, bo akurat ten aspekt związany z wypadaniem włosów jest dość istotny i rozległy. Tutaj warto zaznaczyć, że nie chodzi tylko o poważne choroby, jak na przykład Hashimoto, czy problemy z tarczycą. Bo zwykła gorączka może doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów. To jednak akurat może być połączone ze stresem w czasie choroby (nasz organizm przecież nie zachowuje się wtedy normalnie).

Farbowanie – trochę z innej beczki – też może być przyczyną wypadania włosów. Zresztą podobnie jak zbytnia nazwijmy to dbałość o to, by fryzura była piękna. Wiecie: suszenie, prostowanie itd. Wszystko to może osłabiać kondycję włosów, a w konsekwencji powodować ich wypadanie. A tak już zupełnie na koniec dodam, że istnieje jeszcze tak zwana mechaniczna przyczyna wypadania włosów. Na przykład ciągniecie za włosy. Albo zbyt mocne związanie fryzury. Oczywiście w wielu przypadkach jest to po prostu utrata kilku, kilkunastu z nich.  

One thought on “Popularne przyczyny wypadania włosów

  • Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny, ale niezależnie od tego trzeba coś z tym kłopotem zrobić. W moim przypadku sprawdził grzebień laserowy. Kupiłem go po przeczytaniu informacji ze strony http://vivicombnalysienie.pl/. Po kilkunastu tygodniach używania zauważyłem poprawę w kondycji swej czupryny.Włosy są nie tylko gęściejsze, ale i są zdecydowanie zdrowsze. Bardzo dobrze, że kupiłem ten ViviComb.

Dodaj komentarz